Časovka cyklistov na sedem kilometrovej trati

August 2011 / Prečítané 1763 krát
    V nedeľu 24. júla usporiadali Amatérsky športový klub Sportreport Pezinok a Mesto Modra 4. ročník cyklistickej časovky jednotlivcov do vrchu, s tradičným názvom Časovka ku hviezdam.
   Napriek predchádzajúcemu niekoľkodňovému veľmi zlému počasiu sa usporiadateľom podarilo pripraviť a označiť kvalitnú, dobre zabezpečenú náročnú trať. V deň pretekov sa počasie našťastie umúdrilo, oteplilo sa, jazdilo sa na suchej ceste. Pršať začalo až hodinu po pretekoch.
   Trasa časovky v dĺžke 7,3 km s prevýšením 290 m viedla z Modry – Harmónie cez Zochovu chatu až k astronomickému observatóriu. Na štart sa v minútových intervaloch postavilo 94 pretekárov zo Slovenska, Česka a Francúzska, ktorí súperili v siedmich vekových kategóriách. Najrýchlejší čas 16 min. 16 s. dosiahol víťaz hlavnej kategórie (muži do 39 rokov) Martin Wachs z AŠK Inter Bratislava. Týmto časom prekonal tri roky starý traťový rekord.
   Z usporiadateľského klubu sa na stupne víťazov postavili Timotej Pažitný (1. miesto v kategórii Chlapci do 18 r.), Daniel Kanka (2. miesto) a Monika Mlyneková Babiaková (2. miesto, kat. ženy do 39 r). Najrýchlejší pretekár bol odmenený replikou putovného pohára primátora mesta Modra. Víťazov všetkých kategórií dekoroval prednosta MsÚ v Modre Ing. Barkáč. Usporiadateľský klub AŠK Sportreport Pezinok ďakuje všetkým inštitúciám a sponzorom, vďaka ktorým sa mohlo podujatie uskutočniť. Kompletné výsledky a fotogaléria z pretekov sú na www.sportreport.sk
 
Ivan Červenka