Po súťažnom ročníku stolných tenistov

August 2011 / Prečítané 1733 krát
   Športovci stolnotenisového klubu ZŠ Na bielenisku Pezinok majú za sebou ďalší súťažný ročník. Nie všetko sa síce vydarilo tak, ako si tréneri predstavovali, no napriek tomu možno uplynulú športovú sezónu hodnotiť ak úspešnú. V ligových mužských súťažiach sa A družstvo umiestnilo na druhom mieste druhej ligy. Potešiteľné je, že výrazným dielom k tomuto peknému úspechu prispel mladší žiak Adam Brat, ktorý zaznamenal v tejto súťaži vyše 83 percentnú úspešnosť a stal sa tak klubovou jednotkou medzi mužmi! Ešte lepšie sa darilo mužskému béčku, ktoré suverénne vyhralo tretiu ligu. Aj tu dominoval Adam Brat s vyše 94 percentnou úspešnosťou. Ani ostatné družstvá v nižších ligách si nepočínali zle. Šieste miesto v 4. lige, štvrté miesto v 6. lige, piate a desiate miesto v 7. lige predstavujú dobré umiestnenia pre začínajúcich hráčov.
   V mládežníckych kategóriách výsledky presiahli krajskú, ba aj celoslovenskú úroveň. Pezinské družstvá získali vo všetkých mládežníckych kategóriách titul Majster kraja. Mladším žiakom na MSR unikla doslova o dve loptičky účasť v semifinále a skončili nakoniec na 4. mieste podobne ako starší žiaci. Na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov sme mali troch zástupcov. Adam Brat ako mladší žiak sa nominoval do troch kategórií – mladší žiaci, starší žiaci aj dorast, Martin Baka sa nominoval do kategórie mladší žiaci a takisto do tejto kategórie sa prebojovala Valentína Cviková. Najviac sa očakávalo pochopiteľne od Adama Brata. Aj keď v jednotlivcoch napriek dobrému výkonu nepotvrdil pozíciu slovenskej dvojky, vybojoval bronzovú medailu. Zato v štvorhre a zmiešanej štvorhre nenechal so svojimi partnermi ( Andrej Kaššay z Námestova a Monika Uríková z Považskej Bystrice) nikoho na pochybách a suverénne v oboch disciplínach zvíťazili. Máme tak v Pezinku dvojnásobného majstra Slovenska. Adam v tejto sezóne zabodoval aj na medzinárodnej scéne. Snáď najcennejší výsledok priniesol z medzinárodných majstrovstiev mladších žiakov Maďarska, kde si v silnej medzinárodnej konkurencii vybojoval bronzovú medailu. Na začiatku sezóny vyhral medzinárodný turnaj Satelit v Hluku, ďalej z tohto okruhu priniesol striebornú medailu v jednotlivcoch a v družstvách skončilo naše družstvo dvakrát na treťom mieste.
   Zrkadlom výkonnosti športovcov v stolnom tenise sú rebríčky. Aj tu zaznamenal pezinský stolný tenis dobré výsledky. V jednotlivých kategóriách získali naši stolní tenisti dovedna 33 pozícií v prvých stovkách Slovenských rebríčkov. Najcennejšie umiestnenia získali a teda k najúspešnejším pezinským stolným tenistom patria: mladší žiak Adam Brat (158. miesto v mužoch, 32 miesto v doraste, 11. miesto v starších žiakoch, 2. miesto v mladších žiakoch), mladší žiaci Martin Baka (19. miesto), Martin Žigo (35. miesto), Valentína Cviková (23. miesto v mladších a 30. miesto v starších žiačkach), Natália Hagarová (29. miesto), Saška Jalovecká (32. miesto v mladších a 30. miesto v starších žiačkach), Sarah Belianska (36. miesto) a v najmladších žiakoch Martin Lukáčik a Patrízio Gravina. Cenné umiestnenia dosiahli aj ďalší.
   Aj cez prázdniny po krátkom oddychu stolní tenisti začínajú opäť trénovať na novú sezónu. Obidva mesiace sa tréneri postarali o riadny tréningový proces. V júli ľahký rozbeh s vyvrcholením prípravy začiatkom augusta na klubových sústredeniach, lebo v polovici augusta čaká mládež klubu už prvá previerka nového súťažného ročníka 2011/2012, mládežnícke medzinárodné turnaje SATELIT. Potom znovu krátky oddych a od septembra začne opäť kolotoč ligových súťaží, turnajov slovenského pohára mládeže, krajských a regionálnych bodovacích turnajov, majstrovstiev kraja, pre tých najlepších ďalšie medzinárodné podujatia a najúspešnejší sa opäť budú snažiť prebojovať na majstrovstvá Slovenska.
   Želám všetkým, ale najmä školopovinným stolným tenistom, ktorí naozaj poctivo trénujú, aby sa im po prázdninách vydaril štart nielen do nového školského roka, ale aj štart do toho športového, aby sme im takto o rok mohli pogratulovať k pekným úspechom tak, ako v uplynulej sezóne.
 
Pavol Alexy, predseda klubu a tréner mládeže
 

Ohodnoťte článok: