Spojil ich pezinský šport

Júl 2011 / Prečítané 2535 krát
   Šport spojil dvoch mladých ľudí. Ona volejbalistka, on basketbalista v najvyššej slovenskej súťaži. Dušan Snopko (36) ešte v minulom roku hral za Pezinok, s ktorým získal Slovenský pohár i majstrovský titul v extralige mužov. Predtým hrával za Inter Bratislava, Děčín, Opavu, Lučenec a Krompachy. Andrea Hnátová (23) je kapitánkou volejbalistiek VTC Pezinok. V uplynulom ročníku najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže žien vybojovali bronzovú medailu, čo je zatiaľ najväčší športový úspech tohto klubu. Čerstvá absolventka VŠ ekonomickej začínala s volejbalom v Starej Ľubovni.
   Dňom svadobným sa im stala sobota 2. júla. Sobáš sa uskutočnil v Starej Ľubovni, v Andreinom rodnom meste. Na svadbe bola stovka hostí, medzi ktorými boli aj viacerí basketbalisti, bývalí Dušanovi spoluhráči (Kozlík, Urland, Brliť, Wimmer a ďalší) a hráčky z pezinského VTC. Mladomanželov oddával poslanec Národnej rady SR a Mestského zastupiteľstva v Starej Ľubovni Rudolf Žiak.
   Svadobčania sa skvele zabávali pri živej hudbe. Podávali tvrdý alkohol, ktorému domáci holdujú viac, ale nechýbalo samozrejme ani kvalitné značkové víno z Pezinka. Vo fľašiach s portrétom mladomanželov na vinete ponúkali Rizling rýnsky a Frankovku modrú zo známeho pezinského vinárstva Matyšák. Dobrá nálada na svadbe gradovala až do rána.
   Manželský štart mali teda Dušan a Andrea Snopkovci vynikajúci, aj my sa pripájame ku gratulantom a želáme im na spoločnej ceste životom veľa šťastia.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: