Úspešný záver sezóny Adama Brata

Júl 2011 / Prečítané 1599 krát
   Koniec sezóny 2010/2011 sa Stolnotenisovému klubu ZŠ Na bielenisku v Pezinku vydaril. Po dvoch štvrtých miestach na Majstrovstvách Slovenska družstiev a nie celkom vydarených MSR jednotlivcov starších žiakov zaznamenal plný medailový zisk Adam Brat. Na MSR v Nitre získal zlato vo štvorhre chlapcov spolu s Andrejom Kaššayom z Námestova. Slovenská jednotka a dvojka potvrdili úlohu favoritov a nenechali nikoho na pochybách, kto je vo štvorhre mladších žiakov najlepší.
   Druhé zlato už nebolo také jednoznačné a zrodilo sa po prekvapení v súťaži zmiešanej štvorhry. Favorizovanú dvojicu Kaššay – Horváthová (slovenské jednotky) nečakane zdolala na sety trinásta nasadená dvojica Peko – Kukuľková z Trnavy. Trnavčania v ďalšom zápase s treťou nasadenou dvojicou A.Brat – Monika Uríková už prehrali, a tak náš mladý stolný tenista s partnerkou z Považskej Bystrice sa stal víťazom tejto kategórie.
   V dvojhrách chlapcov sa Adam Brat bez problémov prebojoval do semifinále, kde narazil na Jakuba Pavolku z Nitry. S týmto hráčom ešte nikdy neprehral, ale tentoraz bol Nitrančan nad jeho sily. Adamovi zostalo len tretie miesto. Mrzelo ho, že sa to stalo práve v semifinále.
 
(pž)

Ohodnoťte článok: