Do Pezinka sa chystá svetová jazdecká špička

Júl 2011 / Prečítané 1767 krát
   Pezinský konský areál tento rok stihol potešiť už nejedného milovníka koní pretekmi, ktorých sa zúčastnili jazdci z viacerých európskych krajín. Boli sme svedkami zaujímavých a významných súťaží v disciplínach parkúr, drezúra a voltíž.
   V polovici prázdnin, 28. - 31. júla, sa budú v Pezinku konať Majstrovstvá Slovenskej republiky v skoku na koni. Najvyššia slovenská súťaž bola pridelená Pezinku už druhý rok za sebou a opäť má prívlastok otvorená, čo umožňuje účasť aj zahraničných jazdcov.
   Veľmi intenzívne sa však Rozálka pripravuje na vyvrcholenie sezóny v podobe trojhviezdičkových pretekov POŠTOVÁ BANKA – BMW GRAND PRIX CSI3*-W. V týchto pretekoch sa značka Medzinárodnej jazdeckej federácie – FEI spojila s druhými najstaršími pretekmi na Slovensku O malokarpatský strapec. Pezinčania určite tieto preteky poznajú, veď tento rok to bude už ich neuveriteľný 35.ročník. Ak chcete byť svedkami tohto jazdeckého sviatku, nenechajte si preteky ujsť 1. - 4. septembra v pezinskom Areáli zdravia Rozálka. Účasť približne 250 koní z celej Európy je istá, lákadlom je nielen minimálna dotácia 114 tisíc eur, ale i najlepší povrch v strednej Európe, ktorým sa Rozálka pýši. Divákov zas môžeme navnadiť na výkony domácej i svetovej jazdeckej špičky, vstup na preteky je počas celého podujatia zadarmo.
   Organizátori pretekov na Rozálke však sľubujú skvelú zábavu a množstvo zážitkov nielen pre milovníkov koní, ale aj pre rodiny s deťmi. Okrem tradičného vozenia sa na koni môžu deti stráviť príjemný deň šantením na nafukovacom hrade, vystrihovaním a zdobením makety koníka, odvážnejší si môžu nechať pomaľovať tvár, súťaživí sa môžu pripojiť k mnohým zápoleniam o zaujímavé ceny. Veľkým lákadlom je, že každý malý návštevník pretekov dostane malý darček.
 
 Petra Hašová

Ohodnoťte článok: