Sprievodcovia na návšteve v Šenkviciach

Júl 2011 / Prečítané 1532 krát
   Na základe plánu činnosti Klubu sprievodcov mesta Pezinok a pozvania obce pripravili sme pre svojich členov návštevu susedných Šenkvíc. Pricestovali sme vlakom. Na stanici sa nás ujala pani Sklárová, ktorá nás v krátkosti oboznámila s históriou obce. Pokračovali sme prechádzkou po Šenkviciach. Lektorka vyzdvihla bohatý kultúrny život, vyplývajúci z tradícií a viacnárodnostného zloženia obyvateľstva. V obci dodnes žijú potomkovia prisťahovaných Chorvátov. So záujmom sme si pozreli historické objekty aj novú výstavbu, najmä tzv. „ Beverlyhills “. Veľmi nás zaujala návšteva Kultúrneho informačného strediska, kde nás tunajšia pracovníčka informovala o pripravovaných podujatiach pre občanov i návštevníkov počas celého roku. Pekným zážitkom bola i prehliadka obecného úradu. Obdivovali sme aj po celý rok zelené átrium.
   Potom sme si pozreli motokrosový areál v starej tehelni, kde už po druhýkrát pripravovali majstrovstvá sveta. Osobitným zážitkom bola exkurzia do známej a úspešnej vinárskej firmy Karpatská perla, kde nás osobne privítal majiteľ Ing. Ladislav Šebo. Ukázali nám tu reprezentačné priestory, výrobnú časť, pivnice a tiež pre nás pripravili degustáciu vybraných odrodových vín, z ktorých viaceré získali ocenenia. Informovali nás o rôznych podujatiach, ktoré robia na podporu cestovného ruchu. Úchvatný bol pohľad na Malokarpatský región z ich novej vyhliadkovej terasy.
   V rámci prehliadky obce nás upútali tiež pamätníky obetí vojen či dominanta obce rímsko-katolícky kostol sv. Anny. Dozvedeli sme sa o bohatom kultúrnom, spoločenskom i športovom živote, do ktorého sa zapájajú všetci obyvatelia – mládež, dospelí i seniori.
 
Peter Ronec
 

Ohodnoťte článok: