Členky klubu dôchodcov na Cajlanskej ulici predstavili svoje ručné práce

Júl 2011 / Prečítané 2655 krát
   Klub dôchodcov (Denné centrum) na Cajlanskej ulici pripravil v dňoch 30. 6. - 1. 7. pre svojich členov a verejnosť výstavu ručných prác a krojov. Vystavené práce vytvorili členky klubu dôchodcov z tejto časti mesta. Účastníci výstavy mohli obdivovať krásne výšivky, háčkované práce a kroje z Cajle, Šenkvíc, Slovenského Grobu, Chorvátskeho Grobu, Modry, Viničného, Myjavy, Vrbového, Hanej, Záhoria, Liptovských Sliačov a dokonca i z Dolného Rakúska. Väčšinu miniaturných krojov na bábikách robila pani Eva Slezáková:
„Všetky práce, ktoré ste videli na výstave, sme vytvorili vo chvíľach voľna a je za nimi množstvo mravčej práce. Ich hodnota sa nedá vyčísliť v hodinách ani v eurách. Všimli sme si, že naše dielka návštevníkov zaujali a obšťastnili, ale máme z nich veľkú radosť aj my, možno preto, že sme ich robili s potešením a láskou. Tešia nás slová uznania od návštevníkov, azda to niektoré z nás povzbudí v ďalšej aktivite. Väčšina prác bola vystavená prvýkrát, o to bola táto výstava v našom klube cennejšia. “
   Väčšina prác bola vystavená prvýkrát, o to bola táto výstava v našom klube cennejšia. “
Na otvorení výstavy sa zúčastnil aj primátor Oliver Solga, ktorý vo svojom príhovore vyslovil obdiv a uznanie členkám klubu, ktoré tieto nádherné práce vytvorili a ktoré sa takejto záslužnej činnosti venujú.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: