Ecorec investuje do pezinského závodu

Júl 2011 / Prečítané 1691 krát
   Spoločnosť ecorec plánuje v tomto roku preinvestovať 5 miliónov eur na modernizáciu drviacej linky, inštaláciu najmodernejších protipožiarnych systémov a internej logistiky v spracovateľskom závode v Pezinku. Po realizovaní tejto investície sa ecorec stane lídrom vo výrobe alternatívnych palív na Slovensku. Zamestnanie vo firme nájde ďalších pätnásť pracovníkov.
   Firma ecorec investovala do pezinského závodu naposledy v roku 2005 v prepočte 4 mil. eur. Vybudovali linku na úpravu odpadu, ktorá dokáže ročne spracovať 50 tisíc ton komunálnych odpadov na alternatívne palivo. Novou investíciou sa kapacita závodu nezvýši, ale očakávajú rast záujmu o zhodnocovanie odpadov na Slovensku a chcú dosiahnuť vyššiu bezpečnosť prevádzky. Do roku 2020 sa uvažuje na Slovensku zhodnocovať polovica komunálneho odpadu, vlani sa na skládky odpadov vyvážalo ešte 82 percent. To preto, že ukladanie odpadu na skládky je ešte podstatne lacnejšie.
   Ecorec Slovensko je dcérska spoločnosť cementárne Holcim v Rohožníku, ktorá odoberá alternatívne palivo vyrobené v Pezinku. 
 
(tl)
 

Ohodnoťte článok: