Pestrá zmes programov na Kultúrne leto

Júl 2011 / Prečítané 1699 krát
   Pezinčania si už zvykli na Kultúrne leto. Každoročne, počas dvoch prázdninových mesiacov, im ho pripravuje Pezinské kultúrne centrum (niektoré v spolupráci s inými profesionálnymi zariadeniami). Hoci je čas dovoleniek, a tieto si samozrejme čerpajú aj zamestnanci PKC, programy na letné dni musia byť zabezpečené.
   Organizátori sú si vedomí, že sa ich zúčastňujú nielen domáci, ale často aj obyvatelia susedných obcí a turisti.
   I tohtoročné pezinské Kultúrne leto začínalo programom Spomienky. Prvý nedeľný podvečer v júli nám spríjemnili detský folklórny súbor Studienka z Bratislavy, amatérski herci Modranského kráľovského divadla z Modry a speváci mužského zboru Veterán z Dunajskej Lužnej. Členky Jednoty z MO Pezinok pripravili pre návštevníkov podujatia regionálne gastronomické špeciality.
V ďalšom týždni (podujatia sa konajú vždy v nedeľu o 17.00 hod.) sme na tribúne v Zámockom parku obdivovali vystúpenie Folklórneho divadla Radosť. Pezinskí seniori aj tentoraz svojimi pesničkami a vtipným sprievodným slovom dostali obecenstvo do dobrej nálady. Program v ďalších júlových týždňoch naplnili Literárny kolotoč (autorské čítanie, tentoraz mladých autorov – finalistov Literárnej ceny Mám talent) pripravený hlavným organizátorom Malokarpatskou knižnicou, koncertom nevidiaceho speváka Maroša Banga (So srdcom na dlani) a rozprávkou Cirkus Pepele v podaní divadla Žihadlo.
   Zaujímavé programy nás čakajú tiež v nastávajúcom mesiaci. Prvú augustovú nedeľu nás budú baviť členovia Folklórneho súboru Obstrléze. Pripravili si program Spomienky na humoristov. Ďalší víkend Pezinok doslova ovládne dychová hudba. Na medzinárodný festival malých dychových hudieb Dychovky v Preši prídu tradične kvalitné orchestre zo Slovenska, z Čiech a Nemecka. Podrobný program nájdete v tomto vydaní na inom mieste. Ďalšie veľké podujatie sa uskutoční o týždeň neskôr. V priestoroch Domu kultúry sa bude konať 16. ročník Malokarpatskej výstavy a burzy minerálov, fosílii a drahých kameňov. Aj tomuto zaujímavému a pre návštevníkov atraktívnemu podujatiu venujeme vo vnútri čísla väčší priestor. Záverečná augustová nedeľa bude patriť deťom. Končia prázdniny, a ešte predtým než dievčatám a chlapcom začnú školské povinnosti, ich pobaví Divadlo Terézie Szabovej-Komošovej s hrou Ako išiel somárik na vandrovku.
Také bude tohtoročné Kultúrne leto. Snáď si v ňom každý z vás nájde niečo pre seba. A aby organizátori a účinkujúci nemali pocit, že niečo robili zbytočne, mali by ste ich ponuku programov využiť, pretože k úspešnému podujatiu patrí aj divák, pre ktorého sa to všetko robí. Krásne zážitky na letných programoch.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: