Karate-kickbox

Február 2011 / Prečítané 1799 krát
Juraj Hollan medzi najlepšími
   V dňoch 28. a 29. januára sa konalo v Dolnom Kubíne III. kolo Slovenského pohára v kickboxe mládeže a seniorov. Podujatia sa zúčastnilo 160 pretekárov z 21 klubov. V kategórii juniorov semi contact do 63 kg si výborne viedol pezinský pretekár Juraj Hollán, ktorý túto súťaž vyhral. Skvelú formu potvrdil aj v light contact do 63 kg, kde obsadil druhé miesto. Medzi juniorkami v semi contact do 63 kg obsadila skvelé 3. miesto Tatiana Rychelová. Zo seniorov sa najviac darilo Zuzane Gregušovej, ktorá si v light contact do 60 kg vybojovala prvú priečku. Druhé miesto v light contact do 74 kg obsadil Michal Greguš a tretia v light contact do 60 kg skončila Alexandra Horáková.
   Pri príležitosti konania tohto podujatia sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejšieho kicboxera juniora v roku 2010. Do desiatky najlepších bez uvedenia poradia sa dostal aj náš pretekár Juraj Hollan za úspešnú reprezentáciu na Majstrovstvách sveta v Belehrade (bronzová medaila).
 
(mh)

Chrípka poznačila účasť
   V Banskej Bystrici sa 12. februára konalo 4. kolo Slovenského pohára v karate mládeže. Pezinský Karate - kickbox klub mal zastúpenie len malým počtom pretekárov, dôvodom bola chrípková epidémia. Aj napriek tomu naši mladí pretekári si v silnej konkurencii počínali dobre. Daniela Šiandorová si v kategórii dorasteniek 14 – 17 r. v kumite do 55 kg vybojovala druhé miesto. O dve tretie miesta sa postarali Adam Borovský (kumite do 60 kg) a Martin Tomaškovič (kumite nad 60 kg) v kategórii 14-17 r. Sebastián Bobaľ (kumite, ml. žiaci 6-9 r.) a Šimon Jaroš (kata, ml. žiaci, 10-12 r.) si vybojovali 4. miesto.
 
Miroslav Horák