Týždeň slovenských knižníc v Malokarpatskej knižnici

Február 2011 / Prečítané 1726 krát
Na besedu príde aj Štefan Hríb   Ako každoročne aj toho roku sa v dňoch od 28. marca do 3. apríla 2011 bude konať v Malokarpatskej knižnici v Pezinku Týždeň slovenských knižníc. Tento Týždeň v Pezinku začne už v piatok 25. marca o 10.00 hod. besedou so spisovateľkou pre deti a mládež Martinou Solčanskou v odd. pre detských čitateľov.
   V pondelok 28. marca o 16.30 hod. sa v čitárni knižnice uskutoční stretnutie s novinárom, moderátorom a šéfredaktorom časopisu .týždeň pod názvom: Štefan Hríb pod lampou v knižnici.
Ten istý deň sa oddelenie pre deti zapojí do literárneho maratónu – Čítame Stelu Briks – naša najmladšia len 13-ročná slovenská spisovateľka, autorka dobrodružnej trilógie pre deti.
   V utorok 29. marca sa uskutoční beseda s Jánom Uličianskym, ktorá bude spojená s vyhodnotením literárnych prác, ktoré pezinské deti napísali a poslali spisovateľovi k jeho okrúhlym narodeninám.
   V tomto týždni, 30. marca, bude v oddelení pre deti vyhodnotená aj celoročná Literárna a výtvarná súťaž za rok 2010. Dielka našich detských čitateľov bude hodnotiť akademický sochár Alexander Ilečko a spisovateľka Veronika Šikulová.
   V posledný marcový deň sa v oddelení pre deti uskutoční beseda so známym ilustrátorom detských kníh žijúcim v Pezinku, Petrom Uchnárom, spojená s výstavkou kníh, ktoré ilustroval.
Tento týždeň okrem podujatí pre deti, študentov a verejnosť ponúka knižnica aj sprievodné podujatia, ako: odpúšťanie pokút za upomienky (generálna amnestia), výstavky kníh, marcová burza kníh a ďalšie.
    V mesiaci marec sa uskutoční aj súťažná interaktívna výstava v spolupráci s CVČ Pezinok: Moja prvá knižka, leporelo, komiks. K 200. výročiu úmrtia Juraja Fándlyho, významného bernolákovca a osvietenca, pripravila Malokarpatská knižnica výstavu jeho ladnými školami v Pezinku, Svätom Jure, v Častej a Doľanoch Spomienkový čitateľský maratón pod názvom Juraj Fándly – zelinkár a piľní domajší hospodár.


Michaela Féderová

Ohodnoťte článok: