Nominácie na ocenenie obnovených historických stavieb v malokarpatskom regióne

Február 2011 / Prečítané 2536 krát
Jednou z nominovaných stavieb je Krušičova kúria   Občianske združenie Academia Istropolitana Nova (AINova) s podporou Nadácie Tatra banky organizuje druhý ročník súťaže o príkladne obnovený historický dom v malokarpatskom regióne. Cieľom súťaže je zviditeľniť pozitívne príklady obnovy architektonického dedičstva. Šancu získať Ocenenia za príkladnú obnovu majú dobre udržiavané alebo zrekonštruované stavby postavené do roku 1950. Nominované objekty súťažia v dvoch kategóriách: Ocenenie odbornej
poroty a Ocenenie verejnosti. Ocenenie verejnosti sa udeľuje na základe výsledkov hlasovania verejnosti prostredníctvom internetového portálu http://www.ainova.sk , kde sú objekty predstavené vo fotogalérii s možnosťou hlasovania. Nominovaných je desať stavieb.
   Hlasovanie verejnosti bude prebiehať do 7. marca 2011 a slávnostné vyhlásenie výsledkov bude v druhej polovici marca v Infocentre vo Svätom Jure.
   Na ocenenie za príkladnú obnovu boli nominované tieto stavby: Dom s penziónom, Modra (Štúrova 19, vlastník objektu: Ivan Poljovka, Mgr. Mária Poljovková), Hotel Sebastián, Modra (Dukelská 4, vlastník objektu: Elizabeth Slovakia s.r.o.), Kamenný dvor, Svätý Jur (Prostredná 17, vlastník objektu: Miroslav Miklovič s manželkou), Kaplnka sv. Vendelína s Pálfiovskou hrobkou, Smolenice (vlastník objektu: Obec Smolenice), Krušičova kúria, Pezinok (Radničné nám. 9, vlastník objektu: Mesto Pezinok), Námestie, Častá (vlastník: Obec Častá), Rodinný dom, Modra (Dolná 108, vlastník objektu: rodina Dóšovcov), Rodinný dom, Svätý Jur (Bratislavská 22, vlastník objektu: rodina Krupová), Roľnícko-remeselnícky dom, Budmerice (Holčekova 65, vlastník objektu: Pavel Dvořák s rodinou), Turecký dom, Pezinok (Radničné nám. 1, vlastník objektu: Ing. Jaroslav Piják a Ing. Iveta Pijáková). Viac informácií o stavbách nájdete na www.ainova.sk/sk/ocenenie-za-pri-kladnu-obnovu/.
   V minulom ročníku Ocenenie verejnosti získala reštaurácia "U Richtára" v Modre a ocenenie odbornej poroty Mlyn v Doľanoch.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: