Úspechy pezinských vín

Február 2011 / Prečítané 1648 krát
Sauvignon fórum 2011
   V závere januára vyvrcholila vyhlásením titulov šampión a víťazov jednotlivých kategórií súťaž Sauvignon Fórum 2011 v Mikulove. Bol to už piaty ročník tejto súťaže, ktorá sa stala najvýznamnejším a najlepšie organizovaným podujatím na území bývalého Československa. Medzi najvyššie ocenenými vínami bol Cabernet Sauvignon rosé 2010 neskorý zber pezinskej firmy Víno Matyšák (kategória ružové víno z odrody Cabernet Sauvignon).
(mo)
 
Firma Víno Matyšák založila Prestige Wine Club
   Pezinská firma VÍNO MATYŠÁK založila Prestige wine club, ktorého cieľom je posilniť značku firmy v segmente drahých a kvalitných vín. Členom klubu na pravidelných stretnutiach v hoteli Matyšák v Bratislave budú ponúkané vína s vyššími prívlastkami, prírodné sladké a barikové vína k jedlám zo špeciálneho menu. Na prvé stretnutie šéfkuchár s profesionálnym znalcom vín vybrali bažantí šalát s prepeličím vajíčkom a Silvánské zelené 2009, pečený jelení chrbát s alibernetovo čokoládovou omáčkou a Cabernet sauvignon 2007, výber z hrozna a dezert - pečenú čokoládu s lesným ovocím a Rulandské modré 2008, výber z hrozna.
   Členmi klubu sa môžu stať všetci fanúšikovia dobrého jedla a vína. Tí najvernejší budú mať VIP kartu na využívanie všetkých služieb hotela, firemných reštaurácií aj vinárstva.
(r)
Vinárske podujatia v Pezinku
15.-16. apríla VÍNNE TRHY PEZINOK 2011 (16. ročník) v Dome kultúry
16.-18. septembra VINOBRANIE
11. novembra Svätomartinské požehnanie mladého vína
18.-19. novembra DNI OTVORENÝCH PIVNÍC od Bratislavy po Trnavu

Ohodnoťte článok: