Knižné darčeky deťom

Február 2011 / Prečítané 1608 krát
   Vďaka pomoci a dobrým srdciam obyvateľov nášho regiónu darovala REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia v rámci projektu Otvor srdce, daruj knihu 164 deťom z Pezinka, Trnavy, Modry a Vinosadov vysnívané knižky, ktoré by inak pravdepodobne nedostali.
   Počas šiesteho ročníka projektu Otvor srdce, daruj knihu zakúpili obyvatelia nášho regiónu vytúžené knižky deťom zo sociálne slabších rodín. Vďaka spolupráci nadácie REVIA, kníhkupectiev Artforum, Bene Libri a Modul v Pezinku a Trnave a mediálnej podpore TV Pezinok ľudia s dobrým srdiečkom darovali týmto deťom knižky v hodnote 1346 €.
   Projekt prebiehal v novembri a decembri v spomínaných kníhkupectvách v Pezinku a v Trnave. Obyvatelia zakupovali v predvianočnom období knižky označené logom Otvor srdce, daruj knihu, menom a vekom dieťaťa, ktoré v predajniach nechali a nadácia REVIA knihy ako vianočné darčeky doručila vopred vytipovaným deťom, žijúcim v zlých sociálnych podmienkach. Medzi zakúpenými knihami boli slovníky, rozprávky, náučná literatúra, poviedky, romány a iné žánre.
Šiesty ročník Otvor srdce, daruj knihu v Pezinku bol zároveň i tretím ročníkom projektu v Trnave, kde tiež nachádza záujem zo strany obyvateľov. Počas trvania projektu darovali obyvatelia nášho regiónu prostredníctvom nadácie REVIA už 737 deťom knihy v celkovej hodnote 5478,50 €.
 
(mh)

Ohodnoťte článok: