Čierne skládky pri cestách

Február 2011 / Prečítané 2191 krát
   V jedno sobotné ráno som sa vydal na malú prechádzku do okolitej prírody – z Pezinka smerom na Polesie, odbočkou na Kučišdorfskú dolinu a vzápätí doľava nahor. Toto miesto už dôverne poznám, občas sem chodím so psom.
Odstavil som auto a už v prvom momente ma prekvapili malé utešené kopčeky pri okraji cesty. Pustil som sa po obvyklej trase smerom na kopec, že si aspoň tam urobím zopár pekných záberov. Netušil som však, že na vrchole cesty, ktorá sa ďalej stáča dolu doľava, ma uvítajú úkazy, ktoré príroda asi nevytvorila.
   Obohatený o poznanie, že človek opäť raz pretvoril prírodu podľa svojich potrieb, zakladám fotoaparát späť do puzdra. „ Nasýtený “ fotozábermi uvažujem o dobrom pocite šikovných „tiežpodnikateľov“, ktorí prírodu znovu položili na oltár svojho zisku.
   Vyhrať bitku ešte neznamená vyhrať vojnu, milí Pezinčania. Darmo bojujeme proti skládke odpadu v našom meste, keď nevidíme alebo sme ľahostajní k čiernym skládkam, ktoré vznikajú namiesto nej. Ak si nedokážeme ustrážiť tieto „ malé “ skládky, celá pezinská vojna proti skládke bola pravdepodobne zbytočná.
 
Róbert Veselý.
 

Ohodnoťte článok: