Pezinskí softbalisti po prvý raz získali titul

Október 2010 / Prečítané 1680 krát
   Softbalisti pezinského MaSK získali začiatkom októbra historicky prvý titul majstrov Slovenska. V dramatickej finálovej sérii si víťazstvo zabezpečili až v treťom rozhodujúcom zápase. Pezinčania v ňom zdolali suveréna posledných rokov Crows Košice 13:10 a ukončili tak deväť rokov trvajúcu hegemóniu Košičanov. Tí od obnovenia ligy v roku 2001 slovenský titul z rúk nepustili.
   Finále sa pre MaSK nevyvíjalo priaznivo, keď v prvom zápase podľahli domácim Košičanom 3:6, najmä pre nezvládnutý úvod zápasu. Už po štyroch zmenách prehrávali 6:0. Zlepšený výkon v druhej časti zápasu už stačil len na skorigovanie výsledku.
   V druhom zápase však Pezinčania už jednoznačne dominovali a po výsledku 12:4 si vynútili pokračovanie série. Ani v rozhodujúcom zápase im úvod nevyšiel, po prvej zmene bol hrozivý stav 5:0.Tentoraz dokázali však včas zareagovať a po nadšenom a obetavom kolektívnom výkone v dramatickej koncovke nakoniec svojho súpera zdolať. Titul Majstra Slovenska sa tak v mužskej kategórii po prvýkrát v histórii slovenského softbalu sťahuje inam ako do Košíc alebo do Bratislavy.
   Vďaka tomuto úspechu si Pezinčania vybojovali miestenku na budúcoročný Pohár európskych majstrov.
   „ Veríme, že tento úspech pomôže klubu posunúť sa na vyššiu úroveň nielen z hľadiska výsledkov, ale aj v počte členov. V budúcnosti sa chceme zamerať predovšetkým na rast v mládežníckych kategóriách, ale aj pokúsiť sa doplniť a posilniť kádre v seniorskych družstvách,“ povedal tréner tímu Peter Šelepec.
   Klub MaSK Pezinok je podľa počtu družstiev, prihlásených do slovenských súťaží, najväčším v krajine. Patria podeň aj muži Indians Pezinok, družstvo žien, žiačok a slowpitchu – špeciálnej modifikácie softbalu zmiešaných družstiev.
   Práve slowpitch dosiahol druhý najlepší výsledok klubu v tomto roku, aj keď po dvoch tituloch skončil v tomto ročníku až na druhom mieste. Ženám nevyšiel boj o medaily a skončili štvrté, žiačky si vybojovali bronz.
 
(ps)

Ohodnoťte článok: