Mesto chce kúpiť „učňovku“

September 2010 / Prečítané 1929 krát
   Bývalé stredné odborné učilište na ul. M. R. Štefánika č.9 už dva roky zíva prázdnotou. Bratislavský samosprávny kraj ho pred niekoľkými mesiacmi ponúkol na predaj. Cena určená znaleckým posudkom bola 800 tisíc eur. Záujem o kúpu školy prejavilo Mesto Pezinok a primátor Oliver Solga už rokoval s predsedom BSK Pavlom Frešom i jeho zástupcami. Prečo má mesto taký záujem o túto budovu?
   Oliver Solga, primátor: – Mesto Pezinok má jedinečnú a neopakovateľnú príležitosť získať do svojho majetku ďalšiu významnú renesančnú budovu, tzv. Palugyaovskú kúriu, ktorá by slúžila ako sídlo pre Základnú umeleckú školu Eugena Suchoňa. Treba si uvedomiť, že dnešná ZUŠ sídli na troch miestach a už dlhodobo bola požiadavka na prístavbu, ktorá bola v tej dobe odhadnutá na 15 - 20 miliónov. Eliminoval by sa najmä dnešný nebezpečný prístup do školy z hlavnej cesty. Tu je prístup možný aj z pešej zóny na Potočnej ulici. Výhodou sú novopostavené ateliéry pre výtvarný odbor, veľmi pekný dvor a dostatok miesta aj na ďalšie činnosti, napr. na zriadenie pamätnej izby slávnych rodákov Eugena Suchoňa a Ľudovíta Rajtera. Moja snaha získať túto budovu pre ZUŠ je podporená aj vedením školy, pedagógmi a samotnými rodičmi.
   Ich podporné stanoviská sme už odovzdali predsedovi BSK. A čo sa týka finančných prostriedkov, som presvedčený, že dokážeme spomínanú sumu vykryť predajom iných nehnuteľností alebo výhodným bankovým úverom. Znovu pripomínam, že takáto šanca sa nám v budúcnosti nikdy nenaskytne. 
 
(r)

Ohodnoťte článok: