Staňte sa spolutvorcami výstavy

August 2009 / Prečítané 1780 krát
  Milí občania Pezinka ako i okolitých obcí! V tomto roku uplynie 50 rokov od prvého Vinobrania v Pezinku a Pezinské kultúrne centrum pripravuje k tomuto výročiu výstavu „50 rokov Vinobraní v Pezinku“, práve v čase konania tohtoročného Vinobrania. Pátrame i v archívoch, avšak najcennejšie by pre nás boli materiály, ktoré sa nenachádzajú ani v nich. Možno máte doma fotografie, články z novín, plagátiky, ktoré počas tých 50 rokov Vinobrania sprevádzali. Čo sa týka fotografií, nemusia to byť len tie, ktoré zachytávajú alegorický sprievod alebo kultúrny program, ale aj také, na ktorých napr. vaše deti s chuťou jedia cigánsku, lokše, či iné pochutiny Vinobrania. Alebo sa vozia na kolotočoch... Alebo chlapi, ktorí si štrngajú umelými pohárikmi plnými sviežeho burčiaku pri stánku... Proste hocičo, čo dokresľuje atmosféru Vinobrania. I odložené alebo kdesi náhodne nájdené plagátiky s programom ovocinárskych a iných výstav a pod. Možno aj veľmi staré na starej povale.
   Okrem Pezinčanov sa i obyvatelia okolitých obcí roky zúčastňujú tohto najväčšieho malokarpatského sviatku, takže i vás prosíme o spoluprácu.
   Vy všetci sa týmto stanete spolutvorcami pripravovanej výstavy.
   Všetky materiály, ktoré vám po skončení výstavy poctivo vrátime, alebo si ich hneď prefotíme, prosíme doručiť na sekretariát Pezinského kultúrneho centra, Holubyho ulica 42, do 7. septembra 2009.
   Radi vás potom privítame a poďakujeme sa vám na vernisáži výstavy, ktorá bude 14. septembra o 17.00 hod. pred minigalériou v Dome kultúry Pezinok.
   Pomôžte nám hlavne veselo i vážne zaspomínať si.
   Ďakujeme za spoluprácu. 
 
Pezinské kultúrne centrum
 

Ohodnoťte článok: