Potešia pezinskí futbalisti svojich priaznivcov?

August 2009 / Prečítané 5398 krát
 Koncom augusta začínajú aj nižšie futbalové súťaže. Všetky tri pezinské tímy (PŠC, GFC Grinava, Baník Pezinok) hrajú v súťažiach Bratislavského Futbalového zväzu.
Trénerské duo PŠC: Vladimír Eckhardt, hlavný tréner (vpravo) a Dušan Maluniak
   PŠC Pezinok účinkuje v III. lige. V minulom ročníku skončil na treťom mieste, len tri body za víťazom. Cez letnú prestávku nastali v mužstve viaceré hráčske zmeny, menili sa aj tréneri. Dušana Jacka na poste kouča vystriedal Vladimír Eckhardt. Jeho asistentom bude Dušan Maluniak, ktorý je zároveň vedúcim mužstva a manažérom seniorov.

Trénerské duo PŠC: Vladimír Eckhardt, hlavný tréner (vpravo) a Dušan Maluniak
(asistent).



   Z tímu odišli hráči: Matej Lehuta, Július Konček, Adrián Tropp, Juraj Záturecký, Tomáš Urík, Slavomír Sedliaček, Martin Bielený (všetkým skončilo hosťovanie), Juraj Berzedi a Marcel Markovič (dočasne ukončili činnosť).

Káder posilnili: Ondrej Bednár z FK Senica, Tomáš Eckhardt z Piešťan, Adam Macura (pôsobil v Rakúsku), Samuel Izakovič z AS Trenčín, Marek Ducký z SFM Senec (všetci na hosťovaní) a Matúš Heriban (návrat z hosťovania), Michal Krpelan a Matej Šmálik (prestup).
Posily PSČ: zľava T. Eckhardt, A. Macura, M. Šmálik, S. Izakovič, v podrepe O. Bednár.
   PŠC v rámci prípravy odohral osem zápasov: Rača – Pezinok 4:1, Bernolákovo – Pezinok 2:3, Limbach – Pezinok 1:1, V. Leváre – Pezinok 0:5, Pezinok – Slovan B 0:1, Pezinok – Piešťany 1:0, Pezinok – Svätý Jur 3:0, Baník Pezinok – PŠC 1:9.

Posily PSČ: zľava T. Eckhardt, A. Macura, M. Šmálik, S. Izakovič, v podrepe O. Bednár.



   „S prípravou sme začali podľa plánu 7. júla. V jej priebehu sme zohrali desať prípravných zápasov. S prístupom hráčov som vcelku spokojný. Škoda len, že na tréningoch sa zúčastňuje málo hráčov, naviac káder je úzky, viacerí hráči, ktorí boli u nás na hosťovaní, odišli, niektorí sú zranení alebo nechodia kvôli pracovným povinnostiam. Musíme ešte popracovať na doplnení kádra. V novom ročníku by sme chceli bojovať o špicu tabuľky. Predovšetkým chceme hrať atraktívny futbal, aby boli Pezinčania s hrou i výkonmi hráčov spokojní,“ povedal nám nový lodivod V. Eckhardt.
   GFC Grinava zaznamenal v poslednom ročníku ústup z pozícií, ktoré v minulosti zdobili tento tím. Po vypadnutí z III. ligy bude hlavnou úlohou skonsolidovať mužstvo a hrať v súťaži dôstojnejšiu úlohu.
   Baník sa bude snažiť viac potešiť svojich priaznivcov. Siedme miesto v minulom ročníku IV. ligy nebolo zlým výsledkom, ale, cajlanský divák namlsaný z víťazstiev a suverenity svojho tímu pred dvomi rokmi v piatej lige, bude chcieť už viac.
 

Ohodnoťte článok: