Navštívte pezinské fazuľové hody - Fyzulnačka 2009

August 2009 / Prečítané 2269 krát
  Už o pár dní, v sobotu 29. augusta, bude Radničné námestie v Pezinku opäť patriť kulinárskym lahôdkam. Prebiehať bude už siedmy ročník medzinárodnej súťaže vo varení fazuľovej polievky FYZULNAČKA 2009, ktorá bude jedným z podujatí, uzatvárajúcich Kultúrne leto v našom meste.
   Varenie odštartuje o 10. hodine výstrel z dela majstra Belicu a potom už bude celé námestie až do 16.00 h patriť súťažným tímom a gurmánom, ktorí budú ochutnávať a hodnotiť kvalitu tohtoročnej fazuľovej polievky. Svoje kuchárske umenie na tomto ročníku Fyzulnačky budú prezentovať aj naši priatelia z partnerského mesta Mladá Boleslav.

Program:
09.00
– Prezentácia, rozmiestnenie súťažných tímov, zakladanie ohňov
10.00 – Začiatok varenia
12.00 – Ukončenie varenia a odber vzoriek na odbornú degustáciau a verejná degustácia vzoriek
14.15 – Vyhlásenie výsledkov súťaže, odovzdávanie cien a diplomov
16.00 – Ukončenie

Sprievodný program:
– 4. Majstrovstvá Slovenska v ťahaní vína heverom na čas
– koštovka malokarpatských vín miestnych vinárov
– živá muzika –- zahrá skupina ALOJZ a JAZZ TRIO
– svätojurské pivo

   Ešte stále máte možnosť prihlásiť sa do súťaže na niektorom z týchto kontaktov: hlavný organizátor súťaže – Ing. Pavol Boriš, tel.: 0907 220 492, e-mail: ebb@post.sk  alebo na MsÚ Pezinok.   Ing. Zuzana Somorovská, tel.: 033 6901 102, e-mail: somorovska.zuzana@msupezinok.sk

   Súťaže sa môžu zúčastniť 3-členné tímy, ktoré budú variť polievku z ľubovoľnej fazule a ďalších ingrediencií. Minimálne 40 litrov polievky sa varí v kotlíkoch nad otvoreným ohňom, najlepšie však v kotlinách, ktoré si zabezpečia jednotlivé tímy samy.

   Každá polievka bude ohodnotená odbornou porotou, ktorá rozhodne o šampiónovi súťaže. Cenu sympatie získa tá polievka, ktorej pridelia najviac žetónov diváci.
(ZS)
 

Ohodnoťte článok: