Dni európskeho kultúrneho dedičstva

August 2009 / Prečítané 1737 krát
  V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva je v Pezinku na nedeľu 6. septembra pripravený nasledovný program:
  Exkurzia po kultúrnych pamiatkach mesta – organizátorom je Krajský pamiatkový úrad Bratislava.

13.00 h
– Návšteva kultúrnych pamiatok v historickom centre mesta, ktoré sú evidované v Ústrednom zozname pamiatkového fondu Slovenskej republiky s odborným výkladom. Stretnutie účastníkov bude pred Dolným kostolom, na rohu Radničného námestia a Holubyho ulice.
Trasa: Holubyho ulica (10 pamiatkovo chránených meštianskych domov, 16 vinohradníckych domov, kláštor a kostol Kapucínov) – Radničné námestie (2 pam. chránené meštianske domy a Dolný kostol) – Štefánikova ulica (7 pam. chránených meštianskych domov, 2 vinohradnícke domy, 1 patricijský dom, Radnica a Farský kostol)
a Mladoboleslavská ulica – prehliadka časti pôvodného mestského opevnenia.
15.30 h – Ukončenie prehliadky pri pezinskom Zámku (kaštieľ a park)

Deň otvorených dverí v múzeách (bezplatný vstup)
10.00 – 17.00 h – Deň otvorených dverí v múzeách – svoje brány otvoria obe pezinské múzeá – Malokarpatské múzeum i Mestské múzeum v Pezinku.

15.00 h – Divadelné predstavenie pre deti Ako Tóno hľadal tóny (divadlo HAAF) na nádvorí Mestského domu na Radničnom námestí č. 9, pripravilo Mesto Pezinok a Pezinské kultúrne centrum.

SNG – Galéria insitného umenia na Cajle, Schaubmarov mlyn
10.00 – 14.00 h – Prehliadka Schaubmarovho mlyna a stálej expozície insitného umenia s lektorským výkladom (každú celú hodinu)
16.00 h – Otvorenie výstavy Traja z regiónu, ktorá predstaví tvorbu troch insitných umelcov z malokarpatského regiónu – Ondreja Šteberla, Jozefa Lackoviča a Dany Polákovej. Výstavu otvorí generálna riaditeľka SNG Katarína Bajcurová a kurátorka výstavy Katarína Čierna.
 
(ZS)
 

Ohodnoťte článok: