Rozvojové zámery v Areáli zdravia

Apríl 2009 / Prečítané 1870 krát
  Firma IRI AGROFEST a. s. začína realizovať v Areáli zdravia Rozálka rozvojové zámery. Sú koncipované v najmodernejších európskych architektonických a enviromentálnych trendoch.
   Projekt ráta naďalej s prítomnosťou koní, možnosťami rekreačného jazdenia, jazdeckou školou a novým prvkom – hipoterapiou. Silným záujmom spoločnosti je vytvoriť rekreačno-oddychový komplex nielen pre turistov a pasantov prechádzajúcich mestom, ale predovšetkým  pre občanov Pezinka a priľahlých sídiel.
   Komplex má pozostávať z verejnosti dostupného kultivovaného zeleného priestoru so systémom oddychových zón a chodníkov s citlivým umiestnením hotela vyššej kategórie a celkovou štruktúrou wellnes prevádzok a služieb. Projekt myslí na rekreačných športovcov. Budú tu kryté a otvorené tenisové dvorce a
ďalšie zelené plochy na príležitostný šport, jogging, lukostreľbu, deti tu nájdu minizoo, detsté ihrisko, priestory pre šport a organizovanie voľnočasových aktivít. Za touto hotelovou štruktúrou sa bude nachádzať veľká integrovaná viacúčelová jazdecká hala s maštaľami, ktoré budú komunikovať s novovybudovaným europarkúrom a ďalšou menšou jazdeckou plochou pre drezúrne tréningy a westernové jazdenie. Obidve plochy bude predeľovať tribúna na sedenie v strede s rozhodcovskou vežou. Z maštalí a haly sa bude môcť priamo vychádzať do výbehov.
   Projekt dopĺňa infraštruktúru mesta i širšej lokality.
   Už v tomto roku sa v Areáli zdravia uskutočnia zaujímavé podujatia. V máji (29. - 31.) to bude výstava arabských koní, v auguste (29. - 31.) Slovenský pohár vo vytrvalostnom jazdení s medzinárodnou účasťou a western a rodeo show, v septembri sa bude konať tradičné podujatie – 33. ročník medzinárodných pretekov v parkúrovom skákaní Malokarpatský strapec. V októbri jazdeckú sezónu ukončí Hubertova jazda.

(mo)


Ohodnoťte článok: