Nazbierali päť kontajnerov odpadu

Apríl 2009 / Prečítané 2055 krát

   Na výzvu primátora mesta Olivera Solgu, aby sa občania 18. apríla zapojili do jarného upratovania v Kučišdorfskej doline, sa prihlásilo sto ľudí. Boli medzi nimi skauti, trampi, chatári, pracovníci MsÚ a MPS, ale aj celé rodiny s deťmi.
   Vyzbieralo sa neuveriteľných päť vrchovato naložených veľkokapacitných kontajnerov. Účastníci akcie neveriaco krútili hlavami nad tým, čo ľudia dokážu doviezť do hôr a ešte k tomu v rekreačnej oblasti. Našlo sa tu ozaj všetko od oblečenia, nábytku, pneumatík, fliaš až po porcelánový riad a staré knihy. Čo je však podľa primátora, ktorý sa osobne akcie zúčastnil, najdôležitejšie, že väčšina z nás sa správa k prírode pozitívne a mnohí sú dokonca ochotní obetovať svoj voľný čas a prísť pomôcť. A to dokonca v takom množstve, ako tomu bolo na tejto brigáde.
   Príjemné bolo aj záverečné posedenie a malé občerstvenie na terase hotela Carmin, kde sa podával vynikajúci guláš, ktorý pripravili mestskí policajti.
   Na margo tohto podujatia možno vyčísliť hodnotu vykonanej práce sumou viac ako 1200 eur, ktoré by Mesto muselo zaplatiť za čistenie, ak by si na to objednalo súkromnú firmu. Podobné akcie prebiehali v tom čase aj rekreačnej oblasti Leitne a na sídlisku Sever.
   Z podnetu viacerých prítomných na brigáde v Kučišdorfskej doline sa dohodli na pokračovaní brigád, ktoré zbavia prírodu v okolí Pezinka odpadu a špiny. Najbližšie by mala prísť na rad čierna skládka no Dubovom vŕšku.

(ra)


Ohodnoťte článok: