Príde Čechomor

Júl 2007 / Prečítané 2229 krát
 Tak to tu ešte nebolo. Kultúrne centrum Pezinok chcelo pripraviť pre návštevníkov v novorekonštruovanom Amfiteátri koncert, ktorý bude neobyčajný. A podarilo sa. V stredu 15. augusta o 20.00 hod. odohrá na pezinskom amfíku svoj koncert renomovaná česká kapela ČECHOMOR.
   Je to udalosť, pretože táto výnimočná kapela ešte nikdy nehrala v Pezinku a keďže jej piesne si spievajú ľudia rôznych vekových kategórií, je to koncert pre všetkých.
   ČECHOMOR – pôvodne 1. Českomoravská nezávislá hudobná spoločnosť. Vznikol v roku 1988. Kapelu založili Franta Černý, Jiří Břemek, Jiří Machálek a Antonín Svoboda. Od tých čias prešla kapela niekoľkými premenami a získala niekoľko významných ocenení – v roku 2001 tri ceny Anděl, v roku 2002 Českého leva za hudbu k filmu Rok Ďábla, v roku 2003 ďalší Anděl a Zlatá česká dvanástka za pieseň Slunéčko. Na svojom konte má niekoľko platinových platní a jednu multiplatinovú za Proměny. Iste poznáte niektoré z ich platní: Dověcnosti, Proměny, Rok Ďábla, Čechomor live, Co se stalo nové, Čechomor 1991 – 1996, Stalo se živě.
   Dnes sú lídrami kapely textár, skladateľ, gitarista a spevák Franta Černý a famózny huslista a skladateľ Karel Holas. Ďalšími členmi kapely sú Radek Pobořil, Michal Pavlík a Roman Lontadze.
  Predkapelou je Karpatské horké.
   Vstupenky sú v predpredaji na vrátnici v pezinskom Dome kultúry, v Bratislave u Dr. Horáka a v Trnave v CD Aquarius.
Ing. Ingrid Noskovičová

Ohodnoťte článok: