Úspech mladých požiarnikov

Júl 2007 / Prečítané 3649 krát
   V Kráľovej pri Senci sa konala 23. júna Okresná súťaž krúžkov mladých požiarnikov hry Plameň za účasti družstiev z okresov Pezinok a Senec.

Mladí požiarnici s trofejami a funkcionármi pezinského hasičského zboru po súťaži v Kráľovej pri Senci.

 Snímka (DHZ)


  Družstvá Dobrovoľného hasičského zboru v Pezinku boli v tejto súťaži mimoriadne úspešné – chlapci i dievčatá vo svojich kategóriach zvíťazili a získali poháre a diplomy určené najlepším súťažiacim. Pretekári zápolili v štyroch kategóriach: požiarny útok CTIF, štafeta, požiarny útok s vodou a teoretická časť – otázky z požiarnej ochrany.
Na úspechu mladých požiarnikov majú zásluhu aj tréneri družstva mládeže Peter Slaný, Dagmar Večerová a Mgr. Ladislav Večera, ktorí príprave na súťaž venovali svoj drahocenný voľný čas.
   Chlapci a dievčatá nebudú bez svojej obľúbenej činnosti ani cez prázdniny, výbor pre nich pripravil letné sústredenie pod stanmi, na ktorom by sa mal kolektív ešte viac utužiť a posilniť.
Práca s mládežou si vyžaduje pravidelnú celoročnú aktivitu, ktorej výsledky chcú prezentovať na súťažiach mladých požiarnikov – O putovný pohár primátora Pezinka a v septembri na okresných branných hrách. Výbor DHZ chce požiadať vedenie Základnej školy na Kupeckého ulici o spoluprácu a zaradenie krúžku mladých požiarnikov do školskej krúžkovej činnosti. V tejto súvislosti by radi využívali počas zimného obdobia školskú telocvičňu na tréningy, prípadne aj prípravu halových majstrovstiev detí v požiarnom športe. V ich krúžku radi privítajú aj ďalších záujemcov o požiarnický šport. 
(lv)

Ohodnoťte článok: