Začala sa prestavba budovy na Radničnom námestí

Júl 2007 / Prečítané 2391 krát
V Krušičovej kúrii zavládol stavebný ruch.   Začiatkom júla sa začala prestavba domu na Radničnom námestí 9, známeho pod starým názvom Krušičova kúria. Mesto chce na tento účel investovať 50 miliónov korún, ktoré mu požičia Dexia banka Slovensko.
   Prestavba a nadstavba objektu má byť podľa zmluvy ukončená do 14 mesiacov, t. j. do konca augusta 2008. Dodávateľom stavby je spišskonovoveská firma APN ALKON, divízia Bratislava, subdodávateľom Dubystav.
   Rekonštruovaná stavba bude mať dva trakty. Jeden bude prístupný výťahom, vo dvore vľavo pri vstupe do vinotéky. Ďalší výťah bude v juhozápadnej časti dvora, naprojektovaný je tak, aby bezbariérovo sprístupnil aj 1. a 2. poschodie susedného domu na Holubyho 22. Hlavný objekt bude mať dve poschodia, druhé je v podkroví, ktoré bude spojené so susediacou budovou mestského úradu.
   V rekonštruovanej stavbe budú administratívne priestory určené na komerčný prenájom. V porovnaní s doterajšími však budú na podstatne vyššej úrovni, súčasťou ich vybavenia budú kuchynky a sociálne zariadenia, ktoré boli doteraz spoločné.
   Vo dvore nad vinotékou bola odstránená pôvodná stavba, ktorú nahradí novostavba – prízemie s podkrovím. Tieto priestory budú slúžiť prevažne mestskej polícii.
Obnova budovy si vyžaduje dočasný záber susediacich chodníkov na Radničnom námestí a na Holubyho ulici. V súvislosti s prebiehajúcimi prácami bolo potrebné premiestniť autobusovú zastávku o pár metrov vyššie.
   Táto rekonštrukcia prinesie pre nás isté obmedzenia, satisfakciou bude ďalší skvostný objekt na Radničnom námestí.
(mo)

Ohodnoťte článok: