Program CVČ - Epicentrum

Jún 2007 / Prečítané 2131 krát
EPICENTRUM
CENTRUM VOĽNÉHO ČASU
Mladoboleslavská 3, tel.: 641 20 20

Atlantída, Atlantída a ešte raz, Atlantída – tretí ročník

  
Atlantída prichádza s letom aj tento rok. Prináša so sebou nové kultúrne uplatnenie, nielen pasívne, ale predovšetkým aktívne. Všetko je už pripravené – počnúc koncertmi, končiac bufetom a čajovňou (končiac v čajovni a bufete?). Týždeň od 1. 7. do 7. 7. 2007 je zasvätený workshopom. A síce: bubny, brušné tance, fireshow, smalt, keramika, maľba na sklo, maľba na hodváb, drôtikovanie, košikárstvo, historický šerm, spracovanie dreva, scénické tance, herecké improvizácie, mozaiky, najmenší workshop.
   Prípadné vyčerpanie, ktoré by vám mohli tvorivé dielne priniesť, neváhajte kompenzovať zábavou a kultúrnym programom, ktorý je pripravený – ide o stolný futbal, trampolínu, lezeckú stenu, hry, predajničku zhotovených výrobkov, čajovňu a bufet. Nebudú chýbať ani dve nápadité výstavy Le Fusaklé a Kalendárikovanie. Koncerty sú všehochuti – čo sa týka žánru aj krajiny pôvodu: Ležérně a v leže (ČR), Funk Punk Genius, SKAfander, La3no Cubano, Balance, Časti strojov. Nájdete ich o 20.00 hod. v Zámockom parku, prípadne v Kultúrnom centre.
   Koncertom predchádza každý večer nejaké to (divadelné) predstaveníčko o 18.00 hod. v parku, ako napríklad: DS Lano – SNY (divadlo poézie), Gitarovanie, DZ DESKY – Blázni v lázni, tanečné divadlo ATak, Ika Kraicová. Na samý začiatok festivalu je pripravený Otvárací ceremoniál a na samý koniec Prezentácia workshopov. Konkrétny rozpis nájdete na www.epicentrum.org/atlantida . Tento projekt sa uskutoční vďaka finančnej podpore REVIE – Malokarpatskej komunitnej nadácie.

Čo sa stalo v EPIcentre?
   A už je tu opäť koniec ďalšieho školského roka a blížia sa prázdniny. Všetci sa na ne tešíme, ale predtým nám ostala ešte povinnosť vyhodnotiť rok 2006/2007. V EPIcentre – Centre voľného času bola bohatá ponuka. Tvorilo ju 54 krúžkov, teda 642 účastníkov. Otvorené boli krúžky a kurzy pre škôlkarov, školákov, mládež a dospelých. Na svoje si tu prišiel každý, kto sa rád učil cudzie jazyky, hrať na gitare, modelovať, ale aj tí, ktorí sa chceli viac rozhýbať. Okrem krúžkov EPIcentrum pripravilo podujatia, do ktorých sa mohla zapojiť verejnosť. Ani tento rok nám nechýbala pravidelná ponuka, ktorá bola zameraná pre všetkých. Ako novinka k nej tohto roku pribudla detská klubovňa – Kokso klub a kreatívne soboty, kde mohol každý nadobudnúť nové zručnosti. Nezabudli sme ani na tých najmenších a pripravili rôzne podujatia pre MŠ a ZŠ. Nechýbali ani veľké podujatia ako Deň detí, Maratón spoločenských hier či Prehliadka moderného tanca. V priebehu troch týždňov ste si mohli v priestoroch Kultúrneho centra pozrieť našu tvorbu na výstave Človek je tvor tvorivý.
   Pre niektorých sa začínajú prázdniny, pre nás sa začína Nezabudnuteľné leto plné zábavy a hier v našich táboroch. Za všetko veľká vďaka pracovníkom EPIcentra – CVČ. Bez ich kreativity a nadšenia by to nebolo také ľahké. Tešíme sa na vás v novom školskom roku.
Ak máte záujem dozvedieť sa viac o uskutočnených podujatiach, navštívte nás na www.epicentrum.org .

Ohodnoťte článok: