Husársky kúsok pezinského futbalu

Jún 2007 / Prečítané 3280 krát
   Pezinským kolektívnym športom sa darí. Po minulomesačných úspechoch volejbalistiek VTC (extraligový bronz) a basketbalistov MBK (postup do extraligy) sa podaril husársky kúsok futbalistom. Hneď dva kluby vyhrali svoje ligy a postúpili o súťaž vyššie. PŠC Pezinok bude hrať 2. ligu, GFC Grinava si bude merať sily s protivníkmi v 3. lige. Zúročila sa tak niekoľkoročná snaha dostať pezinský futbal do vyšších súťaží.
Radosť našich futbalistov po prevzatí pohára.   PŠC Pezinok bol po jesennej časti 3. ligy na 3. mieste so 4-bodovou stratou na vedúci Inter B. Jarnou časťou však pezinskí futbalisti prešli excelentne – z trinástich zápasov 10 vyhrali a len v troch remizovali. Pezinčania sa na jar prezentovali vynikajúcou defenzívou, inkasovali len päťkrát. Jarnú časť sezóny stručne zhodnotil tréner Peter Kučerka:
,,Na jeseň sme bojovali s Interom B, Petržalkou a Ružinovom o čelo tabuľky. V zime sme situáciu nepodceňovali, myslím si, že zimná príprava nám vyšla celkom dobre a zvládli sme aj doplnenie kádra. Vytvorili sme dobrý kolektív, v ktorom boli kvalitní jednotlivci a dobrá atmosféra. Niektoré z tých remíz, ktoré sme uhrali, sa rovnali víťazstvu. V prípade, že sme hrali u druhého v tabuľke a mali sme pred ním náskok, tak nám remíza stačila a neriskovali sme. Takže, vďaka dobrej zimnej príprave a vhodnému doplneniu kádra sme svoj cieľ splnili."
   Súčasný úspešný kolektív sa však začal tvoriť už pred dvoma rokmi. Vtedy prišiel Peter Kučerka ku kormidlu v PŠC a začal budovať nový káder. Sám o tom hovorí:
  
,,Keď som do Pezinka prišiel, mužstvo bolo niekde okolo 10. miesta a káder nebol príliš početný. Spolu s asistentom Dušanom Maluniakom sme začali formovať zdravé jadro nového kolektívu z mladých hráčov, ktorí tu boli, a tých sme postupne dopĺňali. Hneď na začiatku prišli Novotný, Kulifaj a Maťaš, v zime potom prišiel Vlado Kinder, neskôr Slavo Sedliaček. Posledné príchody boli teraz v zime – brankár Kaniš a hráči Hadviger a Loj. Títo futbalisti prišli z vyšších súťaží, sú skúsení a ťahali tých mladých domácich hráčov, ktorí tu boli a tvorili základ kolektívu."
   Víťaznú bilanciu PŠC sme už spomínali. Bol však tréner spokojný aj s hrou?
,,Hrali sme útočne, agresívne, proti každému súperovi sme boli herne v prevahe, dokázali sme mu vnútiť náš štýl hry. Najkrajšie zápasy sme odohrali práve so silnými súpermi – na Interi a doma s Petržalkou."
   Ako už býva zvykom, v tomto medzisúťažnom období, riešia funkcionári podobu kádra na nasledujúcu sezónu. O konkrétnych hráčskych zmenách je ešte priskoro hovoriť. Zmeny čakajú aj trávnik a areál štadióna PŠC. Sezóna 2007/2008 v 2. futbalovej lige štartuje 4. augusta.
   V tretej bratislavskej lige však pezinské družstvo ostane, keďže postup zo 4. ligy si vybojoval GFC Grinava. Celú sezónu družstvo pod vedením trénera Dušana Černaya bojovalo o špicu tabuľky s Lozornom a Plaveckým Štvrtkom, napokon si postup Grinavania vybojovali už kolo pred koncom, keď na domácej pôde zdolali Záhorskú Ves 4:1.
   Dianiu v PŠC Pezinok i GFC Grinava sa budeme venovať aj pred štartom novej sezóny.
(pr)

Ohodnoťte článok: