Návraty 2007

Jún 2007 / Prečítané 2209 krát
 Na prvého júla o 15.00 hod. pripravila REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia a Malokarpatské múzeum 5. ročník Malokarpatského festivalíku tradičnej kultúry NÁVRATY 2007, ktorý otvorí Kultúrne leto v Pezinku. Priestranstvo pred Zámkom bude aj tento rok na pár hodín patriť ľudovým piesňam a tancom, ktoré predstavia folklórne súbory z nášho Malokarpatského regiónu.
   Na 5. ročníku festivalíku Návraty vystúpia súbory – Obstrléze Pezinok, Detský folklórny súbor Magdalénka z Modry, DFS Juríček Vajnory, Vajnorský okrášľovací spolok, Ľudoivá hudba Lipka Dubová. Prídu aj folkloristi od susedov z Moravy – DFS Kyjovánek a FS Javor z Kyjova. Súčasťou festivalu bude aj prezentácia krás regiónu Kyjovska. Do Pezinka zavítajú zástupcovia Mesta Kyjova, Informačného centra a miestneho vinárskeho spolku. My už teraz cítime vo vzduchu dobrú zábavu, ktorú Moraváci vždy so sebou prinesú. A čo ďalšie nás ešte čaká? Tvorivé dielne a remeslá z budmerickej izbičky (drevorezba, zdobenie medovníčkov, maľba na sklo), domáce koláče z Budmeríc, ale tradične i doboroty, ktoré napečú milé tety z Klubu dôchodcov na Sládkovičovej ulici. Ak vám teda budú v prvý júlový deň rozvoniavať po Pezinku domáce osúchy či pagáče, dajte sa teda zviesť ich vôňou... zavedú vás aspoň na chvíľočku do čias starých remesiel a ľudových veselíc, ktoré sa tešili veľkej obľube iste aj tu v Pezinku.
   A ešte niečo dôležité na záver. Naša vďaka patrí všetkým, bez ktorých by NÁVRATY 2007 neboli také, aké ich zažijete. Partnermi projektu sú Mesto Pezinok, Kultúrne centrum, České centrum a Veľvyslanectvo ČR na Slovensku, Dexia banka Slovensko, IVECO Slovakia a Vitis Pezinok.
(REVIA)

Ohodnoťte článok: