Na Cibuláku si prišiel na svoje každý

Jún 2007 / Prečítané 2327 krát
   Už devätnásty ročník divadelného festivalu Cibulák prebiehal v našom meste počas troch dní, od 21. do 23. júna. Opäť mali fanúšikovia kvalitnej kultúry možnosť vidieť nielen divadelné predstavenia, ale aj hudobné koncerty, výstavy či filmy vo filmovej sekcii.
Francúzi K.O-mic pobavili svojou šou na Radničnom námestí veľké množstvo divákov. Foto: Ján Štrba


   Organizátori z Pezinského rozprávkového divadla pozvali na tohtoročný Cibulák umelcov zo siedmich krajín sveta, okrem Slovenska aj z Českej republiky, Poľska, Slovinska, Francúzska, Fínska a Brazílie. Program bol zostavený tak, že si v ňom našiel niečo pre seba naozaj každý návštevník. Najmenšiemu detskému divákovi bolo venované sobotné popoludnie, keď v priestoroch Zámockého parku mohli deti vidieť hneď tri predstavenia. Ostatné predstavenia dali návštevníkom príležitosť zasmiať sa, obdivovať umenie hercov, ale aj zamyslieť sa. Po prvýkrát sa na festivale predstavili súbory z Poľska (Teatr Biuro Podrozy), Fínska (Ville Walo & Kalle Hakkarainen) a Brazílie (Duda Paiva) a všetky tri zožali za svoje vystúpenia veľký potlesk a uznanie publika.
   Bohužiaľ, priebeh festivalu vo štvrtok a piatok narušila búrka, ale aj tak si trúfame hodnotiť tohtoročný Cibulák ako jeden z najvydarenejších a najkvalitnejších.
(pr)

Ohodnoťte článok: