Prekvapujúci postup MBK v pohári

November 2006 / Prečítané 2022 krát
O veľké prekvapenie sa v Slovenskom pohári basketbalistov postarali hráči MBK Pezinok, keď v 1. kole tejto druhej najvýznamnejšej súťaže vyradili extraligové družstvo Casta SPU Nitra.
Ambiciózni Nitrania, ktorí majú v zostave dvoch cudzincov, boli v dvojzápase s Pezinkom favoritom, veď v prebiehajúcom ročníku basketbalovej extraligy sa pohybujú vo vrchných poschodiach tabuľky a pred zápasom v Pezinku nenašli šesť kôl premožiteľa. Pezinčania sa však súpera nezľakli a v domácom stretnutí, ktoré sa hralo 8. novembra, od úvodu okrem krátkych úsekov viedli. Pred odvetou si napokon hráči MBK vypracovali 9-bodový náskok po víťazstve 78:69. Najlepším strelcom zápasu bol Andrej Lukjanec s 20 bodmi.
Odveta sa hrala o týždeň neskôr v Nitre a čakalo sa, že Nitrania si vybojujú potrebný 10-bodový náskok. Opak bol však pravdou. Celý prvý polčas mali Pezinčania miernu prevahu a hoci sa domáci v priebehu tretej štvrtiny dostali aj do 10-bodového vedenia, napokon zvíťazil MBK Pezinok prekvapujúco aj v Nitre 88:87, najlepším strelcom bol aj v tomto zápase Andrej Lukjanec s 28 bodmi. V ďalšom kole, štvrťfinálovom, si MBK Pezinok zmeria sily s družstvom 04 AC LB Spišská Nová Ves, ktoré rovnako ako Nitra patrí k slovenskej basketbalovej špičke. Domáci zápas bude v stredu 29. 11. v hale SOU na Komenského ulici.
Pezinčania si úspešne počínajú aj v 1. lige, kde po 8.kole vedú tabuľku západnej skupiny a majú prakticky istý postup do skupiny, ktorá bude bojovať o postup do extraligy. V doterajších zápasoch ešte neokúsili trpkosť prehry a pripísali si aj rekordné víťazstvo, keď zdolali BSC Bratislava rozdielom 108 bodov (137:29).

Ohodnoťte článok: