Premiéra hry divadla Radosť

Milan Oravec / November 2006 / Prečítané 2612 krát
Divadlo folklóru Radosť sa predstavilo s nacvičenou prvotinou, spevohrou Vínko, vínko, tvrdý chlebík. Hru režijne upravil a nacvičil Kamil Baxa.
Spievajúcich hercov vybral z pezinských dôchodcov, ktorí vynikajúco zvládli svoje úlohy a zaplnili nateraz prázdne miesto v amatérskom divadle v Pezinku.

Ako uviedla riaditeľka Kultúrneho centra Ingrid Noskovičová, dôchodcom sa podarilo to, o čo sa profesionálni pracovníci snažili bez úspechu dlhší čas. Je potešiteľné, že seniori našli takéto zmysluplné využitie svojho voľného času a pribrali medzi seba aj zopár jednotlivcov z mladšej generácie, ktorí môžu pritiahnuť záujem aj ďalších talentovaných rovesníkov.
Vystúpenie súboru Radosť sa vydarilo a diváci, ktorí zaplnili malú sálu Domu kultúry, účinkujúcim za krásny zážitok poďakovali dlhotrvajúcim potleskom. Tí, čo predstavenie nevideli, si ho môžu pozrieť pri ďalších vystúpeniach v Pezinku a okolí. Dozvedeli sme sa, že súbor sa predstaví aj v družobnom meste Mladá Boleslav.
K nacvičenému predstaveniu pribudnú v dohľadnom čase ďalšie, diváci na premiére mohli vidieť ukážky z predstavení s tématikou starodávnej svadby a pásma o Slovensku (hovorené slovo a starodávne piesne).
V predstavení Vínko, vínko, tvrdý chlebík účinkujú: Anna Gondová, Mária Grellová, Anna Hološková, Emília Chmelárová, Magda Kollárová, Ján Lunák, Ing. Margita Michníková, Mgr. Mária Miškeríková, Božena Mrkevčíková, Eman Penák, Hilda Strapáková, Ing. Marta Tomašovičová a žiaci dramatického odboru ZUŠ Eugena Suchoňa Pezinok. Harmonika: Ján Veselý. Réžia: PaedDr. Kamil Baxa.Ohodnoťte článok: