Zasadnutie Pezinského mikroregiónu v Šenkviciach

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 1775 krát
V utorok 30. mája sa uskutočnilo riadne zasadnutie Pezinského mikroregiónu v Šenkviciach
Ako nás informoval predseda mikroregiónu Ing. Jozef Javorka, v programe rokovania bolo prijatie nových členov, ktorými sa stali Svätý Jur a Šenkvice. Týmto dostal Pezinský mikroregión konečnú podobu, pretože v budúcnosti už nemienia priberať ďalších členov. Malokarpatský región má po tomto usporiadaní dva mikroregióny – Pezinský a Červený Kameň.
V ďalšej časti programu bola informácia o zasadnutí Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja, ktorú poskytol poslanec BSK Ing. Jozef Chynoranský.
Predmetom rokovania boli pripravované stavby Podkarpatského kanalizačného zberača a cestného obchvatu Svätého Jura, Pezinka a Vinosadov.
Zástupcovia obcí nášho mikroregiónu poverili pezinského primátora Olivera Solgu, aby ich zastupoval pri vybavovaní záležitostí, súvisiacich s výstavbou zberača. Rovnako poverili zastupovaním vo veci stavby cestného obchvatu viceprimátora Pezinka J. Chynoranského, ktorý je členom Dopravnej komisie BSK.
Na záver zasadnutia sa členovia Pezinského mikroregiónu zaoberali pripravovanými spoločenskými, kultúrnymi a športovými podujatiami v regióne. Sú to hlavne: Keramické trhy v Pezinku, Majstrovstvá sveta v lukostreľbe vo Viničnom, oslavy 750. výročia prvej zmienky o obci Šenkvice, Deň otvorených dverí (2. septembra) podnikateľských subjektov s husacími špecialitami v Slovenskom Grobe a Vinobranie v Pezinku (15. – 17. septembra).

Ohodnoťte článok: