Ľ. Stražay vo funkcii prezidenta zostáva

Milan Oravec / Január 2006 / Prečítané 1803 krát
V minulom čísle sme uverejnili informáciu, že prezident a tréner VTC Pezinok Ľuboš Stražay sa stal novým predsedom súťažnej komisie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF). V článku, ktorý sme spracovali podľa správy v jednom slovenskom denníku, sme uviedli, že do tejto funkcie nastúpi od 1. 5. 2006 a týmto dňom ukončí pôsobenie ako prezident a tréner VTC.
Na obsah článku reagoval Ľ. Stražay a označil ho za zavádzajúci.
"V článku uvádzate, že do funkcie predsedu súťažnej komisie nastúpim 1. mája, pritom ju už zastávam od novembra 2005. Pri nástupe som si dal podmienku, že mi umožnia splniť si záväzky voči klubu a trénersky post v extralige žien budem vykonávať do skončenia ligovej sezóny. Od 1. mája nastúpim na 100-percentný úväzok plnenia funkcie riadenia súťaží SVF. Hoci s trénerskou činnosťou v extralige skončím, na poste prezidenta VTC naďalej zostávam," informoval nás Ľ. Stražay.
Nového riaditeľa SVF sme sa spýtali, aké povinnosti vyplývajú z jeho funkcie:
Ide o riadenie celoslovenských súťaží, extraligy mužov a žien, rovnako prvoligových súťaží, kadetských a žiackych finálových podujatí majstrovstiev Slovenska a pohárových súťaží. Spadá do toho aj disciplinárna, legislatívna, súťažná komisia a iné, ktoré sa podieľajú na riadení súťaží a ich organizovaní. Z funkcie však vyplýva aj množstvo ďalších povinností.

Ohodnoťte článok: