VTC Pezinok do finále Slovenského pohára

pr / Január 2006 / Prečítané 5165 krát

   V sobotu 7. januára sa v bratislavskej hale Mladosť uskutočnil semifinálový turnaj Slovenského pohára volejbalistiek, na ktorom sa predstavili aj hráčky VTC Pezinok. Tri zúčastnené tímy (pôvodne bolo prihlásených päť družstiev, ale prvoligisti z Hnúšte a Podbrezovej sa napokon účasti vzdali) bojovali o postup do pohárového finále. Najskôr Slávia UK porazila juniorky Slávie 3:0, potom naše hráčky zdolali juniorky Slávie UK 3:1. V malom finále podľahli pezinské volejbalistky Slávii UK 1:3. VTC Pezinok teda obsadil v tabuľke tohto turnaja 2. miesto a vybojoval si postup do finále Slovenského pohára, ktoré sa uskutoční 19. februára v Hnúšti. Obaja finalisti si zabezpečili aj účasť na finálovom turnaji Česko-slovenského pohára. "Škoda, že sme hrali dva zápasy hneď po sebe, bola to pre dievčatá veľká záťaž a záver zápasu so Sláviou sme nezvládli. Podali sme však vyrovnaný výkon a Sláviu sme potrápili. V
Hnúšti sa okrem ženského odohrá aj mužské pohárové finále, teším sa na pekný volejbalový sviatok. Určite skúsime Sláviu potrápiť a zabojovať o cennú trofej,"
zhodnotil turnaj tréner Ľubo Stražay.
Finále Česko-slovenského pohára sa uskutoční 11. – 12. marca, o mieste konania sa ešte nerozhodlo, ale je veľmi reálne, že by sa dejiskom mohol stať Pezinok. Na turnaji sa zúčastnia finalisti českého i slovenského pohára. Finálová účasť navyše priniesla pre VTC Pezinok ešte jednu radostnú skutočnosť – dievčatá vybojovali právo štartu v Pohári CEV v budúcej sezóne. Pezinskí volejbaloví fanúšikovia sa tak môžu opäť po rokoch tešiť aj na európsku pohárovú súťaž.
O ďalších novinkách v klube nám Ľ. Stražay prezradil:
"Chceme ísť do play off z čo najlepšieho miesta, je reálne ísť doň z 5. – 6. pozície. Tým sa chceme v prvom kole vyhnúť Senici a Slávii UK, našim najlepším družstvám. Aj preto sme na hosťovanie do konca sezóny angažovali nahrávačku Andreu Hnátovú a do útoku Líviu Kručovskú, obe z bratislavskej Slávie UK. Veríme, že budú vhodným doplnením tímu."

VTC Pezinok, horný rad zľava – Ľubo Stražay, tréner, Paula Kubová, Lucia Slobodová, Jaroslava Pribičková, Miroslav Gajdoš, manažér, Ivana Bujdošová, Barbora Kyselová, Nikola Nemcová, Viliam Kovár, fyzioterapeut, dolný rad zľava – Monika Stankovianska, Lenka Osvaldová, Martina Viestová, Miroslava Beňová, Lenka Orviská, Dominika Nestarcová.


Ohodnoťte článok: