TV PEZINOK zavŕšila 6 rokov vysielania

rb / November 2004 / Prečítané 1893 krát
V piatok 16. októbra 1998 sa začalo reláciou Týždeň v Pezinku prvé obrazové vysielanie TV PEZINOK do štyritisíc domácností v káblovom rozvode. Pri príležitosti 6. narodenín mestskej televízie sme sa pozhovárali s jej konateľom a riaditeľom Petrom Bittnerom.

l Aké novinky ste pripravili k výročiu TV PEZINOK?
- Počnúc 16. októbrom začala sa ďalšia etapa vysielania. Prešli sme na novú vysielaciu štruktúru. Každú celú hodinu od 16.00 do 1. hodiny v noci nájdete v našom programe obrazovú reláciu. Novinkou je samostatná relácia Radi poradíme, ktorú vysielame o 19., 20. a 21. hod. Nájdete v nej množstvo rád, tipov a námetov z rôznych oblastí. K známym magazínom Vareška, O zdraví, Kam na výlet, pribudnú nové o motorizme či bývaní. Hitparáda Kvinta sa bude vysielať každý pracovný deň o šestnástej. S inováciami prichádzame aj v rámci relácie Týždeň. Novinkou je rubrika Okénko Pezinčiny ze strýcem Lajem a Detské spravodajstvo venované mládeži.

l TV PEZINOK je spoločnosť s ručením obmedzeným, so 100-percentnou účasťou mesta Pezinok. Cieľom jej vzniku bolo zvýšiť informovanosť občanov. Dôležitou etapou bolo vybudovanie terestriálneho vysielača (55. kanál). Od júna 2001 tak má možnosť vaše vysielanie sledovať 35 tisíc divákov v Pezinku a okolí...
- Zmenila sa vysielacia štruktúra, stúpol záujem divákov aj reklamných partnerov. Z TV PEZINOK sa stalo všeobecne akceptované médium prispievajuce k vyššej informovanosti obyvateľov.

l V septembri 2002 prišlo k zásadným zmenám, najmä v programovej, dramaturgickej a marketingovej oblasti, ktoré môžeme sledovať dodnes...
- Radikálne zmeny odštartovali novým vizuálom videotextového vysielania TELEnovín. V rámci neho vznikla videoklipová rubrika Kvinta. V pracovných dňoch sa vysiela aerobikové cvičenie - Pohyby. Relácia Týždeň sa pretransformovala na moderovaný spravodajský magazín s pevnou štruktúrou rubrík, ako napríklad Otázka týždňa, Pezinčania, Z kalendára, Na úrade, EKOlogicky či Bez komentára. Zmeny neobišli ani reláciu Téma. Z pôvodnej statickej hodinovej relácie vznikla dynamickejšia v inovovanom štúdiu s väčším počtom hostí, tém a informácií. Pribudla aj nová rubrika ...a predsa sa točí, v ktorej dostáva priestor tvorba mladých začínajúcich autorov. Po letných prázdninách sme zvýšili periodicitu obrazového vysielania počas víkendov. Veľmi vysokú sledovanosť si získali vysielania záznamov z rokovaní mestského zastupiteľstva.

l Ako to vyzerá s lokálnymi televíziami na Slovensku a aké je vaše postavenie medzi nimi?
- Na Slovensku existuje veľké množstvo televízií, ktoré pôsobia v mestách a regiónoch. Ich kvalita je rôzna. Tie najlepšie sú členmi združenia lokálnych televízií - LOToS so sídlom v Martine, ktoré má v súčasnosti 30 členov. TV PEZINOK sa snaží byť aktívnou lokálnou televíziou, o čom svedčí aj naše zastúpenie v najvyššom orgáne tohto spolku - Rade LOToS. Participujeme na rôznych celoslovenských projektoch, neustále prinášame podnety na skvalitnenie spolupráce medzi lokálnymi televíziami. Spomínať všetky úspechy za tie roky na slovenských, československých a medzinárodných festivaloch by zabralo veľa miesta. Najväčším úspechom pre nás je spokojnosť domácich divákov.
Veľkým plusom je vznik siete lokálnych televízií TV NET, ktorá by mala byť subjektom zaujímavým pre veľkých zadávateľov reklamy. Perspektívne ide o jednu z ciest ako zatraktívniť vysielanie v lokálnych televíziach na Slovensku a to hlavne výrobou špecializovaných relácií.

l Slovo na záver?
- Za výsledkami, ktoré môžu dnes diváci vidieť, sú hodiny tvrdej práce celého tímu, ktorého jadro pôsobí v televízii dodnes. Televízia sa neustále snaží o skvalitnenie programu a zvyšovanie profesionality. Verím, že to diváci na svojich obrazovkách vidia. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli tomu, že TV PEZINOK dnes oslavuje šieste narodeniny. A hlavne našim divákom za priazeň.


Ohodnoťte článok: