Mali by myslieť na starších ľudí

Ervín Polakovič / November 2004 / Prečítané 1994 krát
Som novopečený Pezinčan. Spolu s manželkou a dcérou bývam na Muškáte. Po niekoľkých rokoch som sa rozhodol ísť na koncert dychových hudieb, ktorý bol v Dome kultúry v piatok 12. novembra. Keďže som ťažko zdravotne postihnutý, išiel som o pol hodiny skôr, aby sa mi ušlo miesto na sedenie. Bol som však nemilo prekvapený, že o 18. hodine, keď sa mal koncert začať, ešte nikoho dovnútra nevpustili. Bolo tam veľa starších ľudí, niektorí už chceli vrátiť vstupenky. Nepáči sa mi, že nás klamali, najskôr nám povedali, že je niečo so svetlami, potom z organizátorov vyšlo, že na vine bol autobus. To nesvedčí o úcte k starším.
Pýtam sa tiež, nemohli by byť vo vestibule pri vchode do sály nejaké lavice či stoličky, aby sa bolo kde posadiť? Navyše program trval vyše dve hodiny, poriadatelia mohli rátať s prestávkou, sú ľudia čo to potrebujú.
Ešte jednu prosbu za starších ľudí by som mal. Na autobusovej zastávke pred Vinárskym domom by sa zišla tiež malá čakáreň s lavičkou. Sú tam síce stoličky z hotela, ale posadiť sa vám nedovolia.

Ohodnoťte článok: