Na bývalom kúpalisku budú byty

November 2004 / Prečítané 2189 krát
Z rozostaveného Okresného úradu by vraj mali byť po nadstavbe objektu pekné byty   Občania mesta sa často pýtajú, čo bude v rozostavanej budove v areáli bývalého kúpaliska. Pôvodne tu mal byť okresný úrad, avšak po reforme štátnej správy sa nakoniec od dostavby ustúpilo. Ako sme sa dozvedeli, rozostavaný objekt od štátu, ktorý bol jeho vlastníkom, kúpil EBP Factoring, spol. s r.o.
"Sme veľmi radi, že ten betónový skelet bol už predaný. Predaj sa týkal len vlastnej stavby, pozemky patria mestu. Súhlasili sme s tým, aby nový vlastník objekt prestaval na viacpodlažný bytový dom, iné riešenie nebolo možné. Myslím si, že to bude vkusný dom, s peknými bytmi. Tieto budú situované na Mladoboleslavskú ulicu, ale aj do Zámockého parku. Ako podmienku sme stanovili, že vlastník zlikviduje a odstráni budovu bývalých šatní kúpaliska, vybuduje tu parkovacie miesta a komunikácie, skultivuje okolie budovy a dobuduje detské ihrisko na susednom pozemku," - povedal nám primátor Oliver Solga.
Takto by mali vyzerať nové byty   Na otázku či neočakáva negatívne reakcie od občanov primátor dodal: - Viem, že budú aj odporcovia, tak ako to bolo v prípade Grandu. Niektorí sa pohoršovali, prečo sme tam pustili Billu, ale väčšina ľudí tento krok chváli. Považujem za dôležité, že tento mŕtvy dom znova ožil, a takýto obchod bol v centre mesta aj potrebný. Billa zafinancovala aj úpravy v okolí. Vzniklo tu 80 parkovacích miest, boli vysadené stromy, ďalšia výsadba sa pripravuje, ako bonus bolo vybudované parkovisko a zeleň na Záhradnej ulici. Po dostavbe polyfunkčného objektu medzi lekárňou a rožným domom na Šancovej ulici a dobudovaní zelene bude celý priestor peknou časťou mesta. Som presvedčený, že občania budú nakoniec spokojní.

Ohodnoťte článok: