Mesto sa zadlžuje len minimálne

Milan Oravec / November 2004 / Prečítané 1914 krát
Mnohé naše mestá sa topia vo vysokých dlhoch, ktoré im vznikli pri riešení svojich existenčných problémov či rozvojových programov. U nás v Pezinku je situácia v tomto smere veľmi dobrá, vedeniu mesta sa darí ekonomiku držať pod kontrolou, k zadlžovaniu dochádza len minimálne, ozaj len v nevyhnutných prípadoch.
"V októbri nám spadol veľký kameň zo srdca, splatili sme obligácie 30 miliónov plus štyri milióny výnosov, ktoré mesto malo ako ťarchu od roku 2000 na rekonštrukciu Starej radnice. V súčasnosti máme jedinú pôžičku v zostávajúcej sume 18 miliónov Sk, ktorú si mesto zobralo v minulom volebnom období od Dexie banky na mestskú plaváreň. Tento dlh pravidelne splácame, splatený by mal byť do dvoch rokov. Za veľký úspech považujem, že sa nám podarilo dosiahnuť pri tejto pôžičke zníženie pôvodne dohodnutého úroku z 10,9 percenta na 6,5 percenta," - povedal nám primátor mesta Oliver Solga.
Dozvedeli sme sa, že mesto sa chystá zobrať v tomto volebnom období prvý úver v sume 30 miliónov Sk na výstavbu 43 tzv. štartovacích bytov pri Pinelovej nemocnici.


Ohodnoťte článok: