Ivana Poláčková vyhrala na Zlíntalente

Milan Oravec / August 2004 / Prečítané 3680 krát
Do prestížnej amatérskej speváckej súťaže ju prihlásil Vašo Patejdl

   V metropole juhovýchodnej Moravy Zlíne sa uskutočnil 9. ročník hudobného festivalu RVC Zlíntalent 2004. Festival si kladie za cieľ hľadať nové tváre a talenty pre český šoubiznis. Do speváckej súťaže sa v tomto roku prihlásilo 453 uchádzačov. Medzi nimi bola jediná zo Slovenska, osemnásťročná Pezinčanka Ivana Poláčková. Do súťaže ju prihlásil Vašo Patejdl, s ktorým spolupracuje na jeho vlastnej platni, ktorá by sa mala objaviť na trhu v septembri tohto roku.
   Do semifinále Zlíntalentu postúpilo 39 spevákov, z toho 11 chlapcov a 28 dievčat. Deväťčlenná porota, ktorej predsedom bol PhDr. Miloš Skalka, vybrala do finále desať najúspešnejších - jedného chlapca a 9 dievčat. S piesňou Vyznanie od Mariky Gombitovej postúpila aj Ivana Poláčková. Vo finálovej porote zasadli hudobník a skladateľ Ondřej Soukup, americký skladateľ a producent Michael Jay, manažér Janis Sidovský a ďalší hudobní odborníci.
Ivana sa prezentovala jedinečným výkonom, získala si priazeň poroty i divákov, ktorí ju po odznení súťažnej skladby odmenili spontánnym potleskom. Všetci oceňovali jej precíznu interpretáciu náročnej skladby. "Skladba je ťažká, ale chcela som dokázať, že ju vyspievam," - povedala nám Ivana.
Konečný verdikt poroty znel pre našu mladú speváčku mimoriadne radostne. V silnej konkurencii jej prisúdili prvé miesto. Je to doteraz najväčší úspech Ivany, aj keď už v minulom roku vyhrala na významných slovenských festivaloch Zlatá črievička a Študentská nôta.
Víťazka Zlíntalentu získala finančnú cenu a náhrdelník s čiernou perlou, urobia jej tiež vlastný singel a môže Slovensko reprezentovať na novembrovom medzinárodnom festivale Universe talent Prague 2004 a na súťažiach na Malte, v Bulharsku, v USA a v Kazachstane.
Účasť na niektorých súťažiach, ako nám povedala Ivana, je však ešte neistá, pretože pravdepodobne nedokážu zohnať potrebné prostriedky na krytie nákladov, ktoré jej v tejto súvislosti vzniknú.
Ivana Poláčková je študentkou štvrtého ročníka Obchodnej akadémie v Pezinku. Po ukončení tejto školy by rada študovala spev na bratislavskom Konzervatóriu. Je absolventkou Základnej umeleckej školy v Pezinku. Spieva od 7 rokov. Jej snom je profesionálne spievať. Je prihlásená aj do televíznej súťažnej relácie SuperStar, kde postúpila do ďalšieho kola.