KAM KRÁČA PEZINSKÝ BASKETBAL?

RNDr. Ľubomír Blažek / Január 2003 / Prečítané 2022 krát
Súčasná situácia v pezinskom basketbale nie je dobrá, je skôr alarmujúca. Družstvo mužov Slovakofarmy pod novým vedením a s podstatne zoštíhleným kádrom bojuje o solídne umiestnenie a účinkovanie v najvyššej súťaži.
Od 21. januára 2003 uzavreli majitelia starú športovú halu na Holubyho ulici s tým, že sa tam bude hrať tenis. Problém je v tom, že mestské zastupiteľstvo nereflektuje na ponuku odkúpiť ju, lebo nie je majetkovo vyrovnaná. Takže basketbalové družstvá nielen mužov ale hlavne mládeže prišli o možnosť trénovať a hrať súťažné zápasy. Mládežnícke družstvá sa z večera na ráno ocitli na ulici, napriek doterajšej snahe výboru o ich normálne fungovanie. Teraz spolu s mestským zastupiteľstvom a riaditeľkou SOU na Komenského ulici hľadáme riešenie tejto situácie, z hľadiska zabezpečenia tréningov a zápasov.
Je paradox, že basketbal, najúspešnejší šport v športovej histórii Pezinka v súčasnosti bojuje o prežitie.
Dúfam, že táto úvaha podnieti Pezinčanov, ktorým záleží na tom, aby basketbal v našom meste neskončil, aby sa zamysleli ako mohlo k takejto situácii prísť, ale najmä ako basketbalu, hlavne mládežníckemu, pomôcť.

Ohodnoťte článok: