Reprezentovali Slovensko na hokejovom turnaji v USA

Január 2003 / Prečítané 1998 krát
Patrik Jedinák (vľavo) a Róbert Mikes   Športový apetít Pezinčanov je veľký, venujú sa nielen športom, ktoré majú u nás podmienky a tradíciu, ale viacerí dochádzajú aj na športoviská do iných miest.
K takýmto patria aj mladí športovci - Patrik Jedinák a Róbert Mikes. Obaja majú jedenásť rokov a spoločného koníčka, ktorým je hokej.
Patrik pôsobí v Bratislave. S hokejom začal v HK Ružinov, po roku ho ako talent vybrali do Slovana Bratislava, kde je už druhý rok. Povedal nám, že na športovú dráhu ho priviedol otec, ktorý sa mu starostlivo venoval a kúpil mu prvú hokejovú výstroj.
Robo dochádza do Trnavy, tu navštevuje športovú triedu a hrá za HK Trnava. Najprv sa venoval krasokorčuľovaniu, čo mu pomohlo zdokonaliť sa v korčuľovaní, teraz však už po klzisku naháňa len puk.
Hokej majú obaja chlapci radi, venujú mu veľa, a netaja sa tým, že to chcú dotiahnuť až do vrcholných seniorských súťaží. O ich talente svedčí i to, že ich vybrali do reprezentačného kádra žiakov, ktorý sa v dňoch 26.12. - 6.1. zúčastnil na turnaji AAA New York Cup v Spojených štátoch.
Na turnaji, za účasti dvanásť družstiev, zohrali štyri zápasy - jeden vyhrali a tri prehrali. Na úvod sa tešili z víťazstva nad Hudson Valley Bears 3:2, v ostatných prehrali - s Massconn Braves 1:3, s Albany Storm 0:6 a South Shore Kings 0:4. Celkove obsadili 6. miesto.
Mladí pezinskí hokejisti si z veľkej hokejovej krajiny priniesli veľa krásnych zážitkov a skúseností, ktoré využijú v ďalšej športovej činnosti.