Predstavujeme pezinské skupiny: KARPATSKÍ PASTIERI

jj / Január 2003 / Prečítané 2774 krát
 Jeseň roku 2001 bola ako tie predchádzajúce - pestrofarebná, voňavá, začínajúca i končiaca. Od ostatných sa však čímsi líšila. S ňou sa v Pezinku objavila novozaložená hudobná skupina Karpatskí pastieri. Hodiny skúšok vyústili v decembri 2001 do ich prvého neoficiálneho (keďže meno pre skupinu sa ešte stále hľadalo) koncertu, odohného v pôvodnom (a stále aktuálnom) zložení Branislav Biznár (gitara, spev), Richard Soso Molnár (basa), Martin Strezenický (bicie) a Dušan Lančarič (perkusie).
Pod terajším názvom Karpatskí pastieri skupina vystúpila až v apríli 2002 počas pezinského Déja Vue - Spomienky na Deža Ursínyho. Nasledovali ďalšie podujatia s ich účasťou - Cibulák, Bažant Pohoda, Festival Revište, Hodokvas, koncert v Považskej Bystrici či divadelné predstavenia v bratislavskom Štúdiu 12.
   V súčasnosti má skupina v hudobnom repertoári 12 piesní. Takmer všetky vznikli zhudobnením diel "dvorného" textára Šaša z cirkusu. Apropo, i názov kapely je odvodený od jeho rovnomennej básne. Hudobné spracovanie je spoločnou záležitosťou všetkých štyroch muzikantov. Kým Karpatskí pastieri začali hrávať vlastné skladby, prezentovali sa tvorbou dnes už neexistujúcej Groove Clinic, ktorú možno pokladať za predchodkyňu pastierov, keďže jej hudobné jadro tvorili práve Braňo s Rišom.
O hudobnom zameraní skupiny sa výstižne píše na ich oficiálnej webovej stránke www.karpat.pastieri.szm.sk : Hneď od začiatku z toho vyliezal svojský originálny sound s progresívnym smerovaním, niečo také clubové, drum&bassové, nepopíkové, iné, prosto karpatsko-pastierske.
"Takéto" sa to v podobe piatich skladieb dostalo i na ich (zatiaľ jedinú) demonahrávku Karpatskí pastieri - demo.

#?-:nbsp;


Ohodnoťte článok: