E. Suchoň futbalovým brankárom

Vladimíra Büngerová / Január 2003 / Prečítané 2214 krát
Z množstva fotografií, ktoré darovala pani Oľga Grígeľová archívu Malokarpatského múzea, sme sa rozhodli predstaviť vám ďalšiu. Určite poteší mnohých futbalistov a zároveň aj hudobníkov.
E. Suchoň v strede - v čiapke   Fotografia, ako médium spomienok je veľmi cenným dokumentačným materiálom, ktorý môže oživiť aspoň malý moment, zabudnuté obrazy minulosti.
Fotografia, ktorú máte možnosť vidieť je klasickým športovým kolektívnym portrétom hráčov. Ide o záber z rokov 1926 - 27. Podľa spomienok Bélu - syna V. Schellbergera (písali sme o ňom v minulom čísle), pri tomto zápase sa E. Suchoň stavil, že chytí loptu do čiapky a aj sa tak stalo. Eugen Suchoň - významný slovenský skladateľ, rodák z Pezinka a v tomto prípade brankár, sedí v strede v čiapke obkolesený svojimi spoluhráčmi a trénerom. Možnosť vidieť takúto významnú osobnosť zapísanú do slovenských dejín v takejto úlohe, zaiste dotvorí jej obraz o dimenziu času dozrievania v pezinskom futbalovom klube.
V budúcnosti pripravujeme ďalšie prekvapujúce zábery z dejín Pezinka a jeho významných osobností z nášho archívu. V nasledujúcom čísle to bude Štefan Polkoráb, ako ho nepoznáte.

Ohodnoťte článok: