Reakcia na článok: Na budúce asi zozstanem doma

Organizátori podujatia / Január 2003 / Prečítané 2010 krát
V minulom čísle Pezinčana sme priniesli kritický článok našej čitateľky Andrey Zajacovej, ktorá v ňom poukázala na veľké sklamanie detí z toho, že Mikuláš 6. decembra neprišiel medzi ne a nedal im aspoň po jednom cukríku. Na list sme dostali reakciu organizátorov podujatia.

Milá pani Zajacová!
Ani si neviete predstaviť, ako ťažko sa nám čítala Vaša pripomienka na Vítanie Mikuláša v meste. Spočiatku sme si mysleli, že to necháme tak a nebudeme reagovať, ale nedalo nám to, pretože vieme čo všetko sa muselo vybaviť, a koľko ľudí sa snažilo aspoň na chvíľu vyčariť úsmev na detskej tváričke. Verte nám, pani Zajacová, aj Mikuláš musel moknúť, a to ešte k tomu, dve hodiny na koči a chodiť s čertom a anjelom po škôlkach. Neviete si predstaviť, aké ťažké je aj niekoho zohnať, kto by bol ochotný robiť Mikuláša "zadarmo". Ale vždy sa nájde niekto, kto má rád deti a snaží sa aspoň niečo urobiť pre mesto, ale hlavne pre deti v ňom.
Čo sa týka tých sladkostí, my sme nemali dvesto ale päťsto sladkostí a pomocníci Mikuláša ich do jedného porozdávali. A to, že ich nerozdával Mikuláš má svoje dôvody. Viete si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby prišiel Mikuláš medzi deti? Skúste sa aspoň trochu vžiť
do tejto úlohy a možno to pochopíte. Mesto Pezinok a Kultúrne centrum zabezpečili hlavný program a zariadili, aby bolo námestie uzavreté pre bezpečnosť detí. Centrum voľného času sa postaralo o to, aby aspoň trochu osladil Mikuláš deťom život a rozveselil ich.
Možno nerozveselil všetky deti, ale aspoň sa o to pokúsil. Zistili sme, že dnes nie sú ľudia ochotní si pomáhať, ale iba kritizovať a urážať. Ale i napriek tomu všetkému sa tešíme na to, že medzi nás príde Mikuláš i na budúci rok a privítame každý dobrý nápad a viac ochotných sŕdc darovať sladkosti pre deti v meste.


Ohodnoťte článok: