PEZINOK sa prezentoval na výstavách

Ing. Eva Lupová / Január 2003 / Prečítané 2251 krát
Už tradične výstavnícky rok odštartoval medzinárodný veľtrh cestovného ruchu GO v Brne. Pezinok sa na ňom zúčastnil v rámci prezentácie Malokarpatskej vínnej cesty, pričom sme záujemcom ponúkali aktuálny propagačný materiál.
O týždeň neskôr, v dňoch 16. - 19. januára, malo zastúpenie Pezinka výraznejší charakter na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour v Bratislave. Popri tradičnom predstavení v spoločnej expozícii Malokarpatského regiónu figurovalo tohto roku naše mesto aj v osobitnom stánku s partnerskými mestami Neusiedl am See (Rakúsko) a Mosonmagyaróvár (Maďarsko). Vďaka grantu získanému zo štátneho rozpočtu SR trojica miest susediacich krajín ponúkala návštevníkom svoje produkty cestovného ruchu.
Spoločný stánok partnerských miest Pezinok - Mosonmagyarovár - Neusiedl am See   Kým Pezinok sa orientoval hlavne na potenciál vínneho turizmu, gastronómiu a historické pamiatky, Mosonmagyaróvár stavil na osvedčené kúpeľníctvo a Neusiedl am See na aktivity súvisiace s jedinečným stepným Neziderským jazerom. Pri informačnom pulte sa počas výstavy vystriedali pracovníci info-centrier a samosprávy všetkých troch miest. Pezinok mal posilu aj z Malokarpatského múzea a miestnych cestovných kancelárií.
V oboch expozíciách sa počas výstavy prezentovali svojimi službami a výrobkami viacerí podnikatelia, ľudoví umelci a hudobníci z Pezinka, ktorým garanti expozície ďakujú za podporu celého podujatia: Kultúrne centrum a jeho pracovisko - Informačné centrum, Malokarpatské múzeum, VPS s.r.o. (Pavelka - Sobolič), Ing. Ján Hacaj, Víno Ludvik, Víno Matyšák, Vinársky závod, Ľudovít Tretina, Vinovin Peter Ščepán, Ján Štrba, cestovné kancelárie Eurosand turist a KMC, Lyžiarsky oddiel Baba, Malokarpatský banícky spolok, pekáreň Bageta, cukráreň Eva, manželia Hanúskovci (keramikári) a dychová hudba Cajlané.
Slovakiatour na výstavnej ploche 12000 m2 predstavil 350 subjektov cestovného ruchu z 21 krajín. Výstavu otvoril prezident republiky Rudolf Schuster.
   Na slávnostnom otvorení a v deň prezentácie Pezinka sa na výstave zúčastnil aj primátor mesta Oliver Solga.
Treťou akciou na ktorej sa Malokapatský región v januári prezentoval boli Dni Slovenska (20. - 24.1.) v UNO CITY (Centrum OSN) vo Viedni. Dramaturgia nášho zastúpenia stavila na osvedčené "karty" - víno a ľudové tradície (ľudová hudba a keramika). Degustáciu pre diplomatov a pracovníkov centra OSN po celý čas viedol Pezinčan František Slezák. Výstavnú a organizačnú časť zabezpečilo Malokarpatské osvetové stredisko. Pezinok sa predstavil i svojimi najnovšími prospektmi. Mesto na podujatí reprezentoval primátor Oliver Solga so svojim zástupcom Jozefom Chynoranským. Delegácia starostov a primátorov Malokarpatského regiónu, ktorej boli obaja súčasťou, sa stretla i s ministrom zahraničných vecí Eduardom Kukanom a prijal ju vo svojej rezidencii aj veľvyslanec SR pri stálej misii OSN Alojz Némethy.


Ohodnoťte článok: