PŠC jedenásty, GFC šiesty, Baník posledný

Jún 2002 / Prečítané 2310 krát
Tridsiatym kolom sa skončili v júni futbalové súťaže III. ligy Bratislava a IV. ligy Bratislava - B skupina. V oboch mal Pezinok zastúpenie - v prvej PŠC, v druhej GFC Grinava a Baník Pezinok.

Treťoligový PŠC bol po jeseni v nezávideniahodnej situácii, s jedenástimi bodmi sa ocitol na dne tabuľky. Niektorí fanúšikovia zverencov Vladimíra Ženiša už zatracovali, ale tí sa pred odvetnou časťou zmobilizovali a urobili potrebný krok k záchrane. Mužstvo posilnené o piatich hráčov v jarnej časti vyhralo sedem zápasov, päťkrát remizovalo a trikrát prehralo. V súťaži získalo 37 bodov so skóre 41:58, čo mu zabezpečilo 11. miesto.
Pezinský PŠC v poslednom zápase na domácej pôde porazil ŠKP Devín B 4:2.   Pezinský futbal ostal teda treťoligový, ale stálo to veľa nervov všetkých, ktorým tento najrozšírenejší šport leží v našom meste na srdci. Pravdupovediac v situácii, ktorá bola pred začiatkom súťaže, sa dali problémy očakávať, preto hlavným cieľom bola záchrana. To sa podarilo, ale tešiť sa veľmi nie je z čoho.
Oveľa príjemnejšie sa hodnotí uplynulý ročník v GFC. Jeho mužstvo už viac rokov hrá dôstojnú úlohu v súťaži, ktorá zodpovedá možnostiam tohto prímestského klubu.
Grinavčania zvíťazili v dvanástich zápasoch, v jedenástich remizovali a sedemkrát prehrali. Skončili na 6. mieste so ziskom 47 bodov. Je to stav, s ktorým sú v GFC samozrejme veľmi spokojní.
Smutno je v tábore Baníka, ktorý sa musel so súťažou rozlúčiť. Od začiatku bol medzi 16 účastníkmi IV. ligy najslabším tímom. Vyhral iba jeden zápas a v štyroch získal bod. Veľavravné je aj skóre 19:97, v priemere s 3,2 obdržanými gólmi na zápas.
Futbalistov teraz čaká letná prestávka, počas ktorej si oddýchnu a absolvujú tiež prípravu na nový ročník. Vedenia klubov budú musieť v krátkom čase vyriešiť doplnenie hráčskych kádrov, nielen na zvýšenie kvality tímov, ale aj preto, že treba nahradiť odchádzajúcich hráčov.
Kluby sa musia popasovať aj s riešením problémov, ktoré súvisia s financovaním činnosti v budúcom ročníku. Sú to nemalé starosti, pretože sponzorov ochotných pomáhať futbalu je v našom meste málo.

Ohodnoťte článok: