Pezinok víťazom skupiny

Február 2002 / Prečítané 2147 krát

  Basketbalisti Slovakofarmy Pezinok dosiahli v tomto ročníku Saportovho pohára svoju najlepšiu bilanciu v základnej skupine tejto súťaže. Dosiahli osem víťazstiev a iba dvakrát prehrali, čo ich vynieslo na historické prvé miesto.
V 9. kole zvíťazili na palubovke Igokei Aleksandrovac 81:78, keď už prehrávali o 15 bodov. Mužstvo teda opäť dokázalo, že v tomto roku má veľku vnútornú silu ale aj motiváciu niečo v Saportovom pohári dosiahnuť. Toto víťazstvo zároveň znamenalo, že v záverečnom kole si to v súboji o prvé miesto rozdajú na pezinskej palubovke Slovakofarma a Iraklis Solún. Vyše dvetisíc prítomných divákov malo v ten večer z basketbalu určite ohromný zá-

V súboji o prvé miesto v skupine s Iraklisom Solún sa Slovakofarma vypla k výbornému výkonu. Na snímke jeden z jej útokov ťahá Ristanovič.

žitok   a najmä veľkú radosť z výkonu nášho mužstva. Veď už dávno sa nestalo, aby sa v poslednej minúte všetci diváci postavili a skandovaným potleskom ďakovali hráčom. Tí sa najmä v prvom polčase prekonávali a fantastickú obranu striedali s výbornými útočnými akciami a napokon zaslúžene zvíťazili 86:74. To znamená, že v I. kole vyraďovacej časti sa stretnú so silným poľským tímom Anwil Wloclawek. Prvý zápas je 27. februára v Poľsku, odveta v Pezinku sa odohrá 5. marca.
Najlepším strelcom Pezinka v základne skupine sa stal Andrej Lukjanec, ktorý nastrieľal 181 bodov.
Popritom sa skončil 1. ročník Česko-slovenského pohára, ktorého finálový turnaj sa uskutočnil 22. a 23. januára v Ostrave. Naši hráči najskôr v semifinále zdolali Děčín 95:64 a vo finále Ostravu 97:80 najmä zlepšenou hrou v druhom polčase. Pezinčania sa tak stali premiérovým viťazom tejto medzinárodnej súťaže a splnili tým jeden zo svojich cieľov tejto sezóny.


Ohodnoťte článok: