POVEDALI NÁM pred novou sezónou

Február 2002 / Prečítané 2403 krát

   FILIP POLC, horský cyklista: - Táto sezóna bude iná ako predchádzajúce. Odvíja sa to od môjho zranenia, stále si doliečujem zlomenú ruku, chodím na rehabilitácie. Keď to všetko dobre pôjde od februára by som mal byť fit a odídem na sústredenie do Spojených štátov alebo do Mexika. Tu ma čaká tvrdá príprava v teréne i po kondičnej stránke. Prvé preteky sa začínajú v polovici apríla - Český a Slovenský pohár. Od júna prichádza na rad šesť kôl Svetového pohára, medzitým majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy. To najdôležitejšie sa udeje v priebehu dvoch-troch mesiacov. Neviem ešte, aká bude konkurencia, ale mojou snahou bude zajazdiť čo najlepšie.

   MARTIN TOMÁNEK, džudista: - Sezónu som začal víťazstvom v Slovenskej Bistrici v Slovinsku. Takýto úspech v silnej európskej konkurencii som ani nečakal, najmä keď organizátori pripravili pre nás pretekárov nedôstojné podmienky. Začiatkom apríla budem štartovať na majstrovstvách Slovenska, potom nás čaká prvé kolo Slovenskej národnej ligy, Veľká cena Prešova a medzinárodné súťaže v Prahe, Budapešti, vo Varšave a iné. Mojím cieľom pre túto sezónu je dosiahnuť dobrý výsledok na majstrovstvách Európy v Maribore.

   KAMILA KORČEKOVÁ, plavkyňa: - Moja východisková pozícia pred sezónou nie je dobrá, už dlhší čas som chorá so zápalom priedušnice. Verím však, že už čoskoro sa vyliečim. Chýba mi tréning, a prvé preteky sa blížia. Začíname v marci v Trnave. Chcela by som aj tento rok dobre obstáť najmä na majstrovstvách Slovenska.

FRANTIŠEK LIBANT, orientačný bežec: - Tento rok nás čakajú Svetové poháre, prvý začína vo Švajčiarsku, potom v Belgicku, v septembri v Maďarsku a posledný v Čechách. Medzitým budú majstrovstvá Európy v Maďarsku, na ktoré sa predovšetkým zameriavam. V tomto roku už mám aj viac času na tréning, v minulých rokoch ma zamestnávali rozbiehajúce sa podnikateľské aktivity, preto očakávam, že moje výsledky by mohli byť lepšie.


Ohodnoťte článok: