Zapojili sa do európskej spolupráce

Žiaci 9. A ZŠ Kupeckého v Pezinku / December 2001 / Prečítané 1959 krát
Základná škola na Kupeckého ulici sa v rámci programu SOKRATES zúčastňuje na projekte Traditional feasts and festivals (Tradičné jedlá a slávnosti), ktorý prebieha od 1. augusta 2001 do 31. júla 2002.
Koordinujúcou školou sme my a partnerskými školami sú IES Sebastian Fernandez, Cartaya v Španielsku a Scuola Media Statale Luigi Valli, Narni Scalo v Taliansku. Na projekte sa zúčastňujú od nás najmä žiaci deviatych ročníkov ako aj študenti zo Španielska a Talianska. Ponúka sa im príležitosť zdokonaliť sa v anglickom i nemeckom jazyku, spoznať tradície a zvyky zúčastnených krajín. Napríklad v časopise, ktorý pripravujú naši žiaci si môžu Taliani a Španieli nájsť informácie o našom regióne, meste či našej škole.
V tomto roku očakávame návštevu učiteľov z týchto krajín, na ktorú sa veľmi tešíme. Pripravíme pre nich tradičné slovenské jedlá, ktoré im sami uvaríme.
Za zmienku určite stojí i to, že týždeň od 26.11. do 29.11. bol vyhlásený Radou Európy za týždeň programu Comenius. Preto dňa 27. novembra o dvanástej hodine všetky zúčastnené školy z celej Európy poslali svoje odkazy a želania, pripevnené na balónoch s logom EÚ.
K našim aktivitám patrí i výstava suvenírov a rôznych materiálov z európskych krajín zaradená k projektu Európa v škole.
Naša snaha možno v budúcnosti povedie i k výmennému programu. Žiakom sa otvárajú nové obzory a nachádzajú si priateľov i za hranicami Slovenska.

Ohodnoťte článok: